Duomenų bazės
15min MAX

Šiuolaikiško ir unikalaus turinio naujienų portalas, kuriame taip pat rasite „The New York Times“, „The Atlantic“, „Quartz“, „New Scientist“, „Psychology Today“ ir kt. vakarietiškų periodinių leidinių straipsnių vertimus į lietuvių kalbą.

* Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Vienu metu gali jungtis 3 skirtingi vartotojai.

** Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės interneto skaityklos darbuotojų (slaptažodžiai bibliotekos skaitytojams nėra atskleidžiami).

DELFI Plius

Naujienų portalas, kuriame rasite niekur kitur nepublikuojamą profesionalių publicistų, gabių naujokų ir solidžių užsienio leidinių turinį lietuvių kalba. Visos naujienos publikuojamos be jokių reklamų.

* Prieiga tik iš bibliotekos kompiuterių. Vienu metu gali jungtis 10 skirtingų vartotojų.

** Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės interneto skaityklos darbuotojų (slaptažodžiai bibliotekos skaitytojams nėra atskleidžiami).

EBSCO Publishing duomenų bazė

Tai visateksčiai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų populiarieji, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalai, elektroniniai laikraščiai, žinynai anglų kalba. Duomenų bazė prenumeruojama nuo 2006 metų. EBSCO Publishing duomenų bazių paketu gali naudotis skaitytojai bibliotekoje arba namie.

* Duomenų baze galima naudotis bibliotekos viešosiose interneto prieigose.

** Suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams: kreipkitės el. paštu internetas@visaginobiblioteka.lt dėl prisijungimo. Nurodykite savo vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu.

Teisinė duomenų bazė INFOLEX

Teisinėje duomenų bazėje Infolex pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.

Infolex sistemoje įdiegta nemažai naujų funkcijų:

Šalia įprastų lietuviškų teisės aktų ir teismų praktikos dalių, galite rasti naujas Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Teismų praktikos posistemes:

  • Į Europos Sąjungos teisės aktų posistemę yra sukelti ir sutvarkyti dokumentai lietuvių (LT) ir pagrindinėmis: anglų (EN), vokiečių (DE), prancūzų (FR) kalbomis.
  • Europos Sąjungos teismų praktikos posistemėje įkeltos Europos Teisingumo teismo, kurį sudaro trys teismai: Bendrasis (Pirmosios instancijos) teismas, Tarnautojų teismas ir Teisingumo teismas, dokumentai. Bylos taip pat sudėtos lietuvių ir anglų , vokiečių, prancūzų kalbomis.

Dalis „Įrankiai“ iškelta patogiai į viršutinį meniu ir pasipildė skiltimi „Teisėkūra“, kurioje galima ieškoti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkių bei svarstomų projektų.

Katalogų dalyje atsirado nauja dalis „Segtuvai“, kur teisės aktai yra surinkti pagal tam tikras sritis. Šiuo metu yra surinkta 18 segtuvų, tame tarpe „Statyba“, „Mokesčių teisė“, „Žemės sritis“, „Bylinėjimosi išlaidos“ ir kt.

Teisės aktų dalyje Darbo kodeksas, Žemės įstatymas, Baudžiamasis kodeksas: prie straipsnių, įrankių juostoje įvestas naujas punktas „Lydimoji medžiaga“ – tai prie straipsnių sudėti kruopščiai atrinkti teisės šaltiniai, įvairaus lygio sąsajomis susiję su konkrečiu straipsniu tiek jį įgyvendinantys, aiškinantys ir esantys jų teisiniu pagrindu.

* Duomenų baze galima naudotis bibliotekos viešosiose interneto prieigose. Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės interneto skaityklos darbuotojų.