Duomenų bazės
CREDO Online Reference Service

Prenumeruojamoje „Credo Online Reference Service“ duomenų bazėje pateikiama patikima informacija meno, mitybos, medicinos, psichologijos, socialinių mokslų, geografijos, teisės, muzikos, religijos, verslo, istorijos, literatūros, filosofijos, technologijų ir kitomis temomis. Šioje duomenų bazėje sukaupta per 3 mln. viso teksto įrašų iš daugiau nei 600 žinynų, žodynų, enciklopedijų.

Čia galima rasti su ieškoma tema ar asmeniu susijusių straipsnių, apibrėžimų, vaizdų, vaizdo ir garso medžiagos, naujienų, taip pat – nuorodų į įvairius interneto šaltinius, prenumeruojamas duomenų bazes: „EBSCO Publishing“, „JSTOR“, atvirosios prieigos ar kitus išteklius. Reikalingus straipsnius galite ieškoti naudodamiesi paprastąja (Search), išplėstine (Advanced Search) ar greitąja (Concept Map) paieška. Veikia vaizdų, taip pat leidinių pagal temas ir rūšis paieška.

Be slaptažodžių galima prisijungti bibliotekoje. Skaitytojams, pageidaujantiems duomenų baze naudotis namuose, suteikiami slaptažodžiai. Prisijungimo duomenų teiraukitės Interneto skaityklos darbuotojų ar el. paštu intsk@sugardas.lt ir intsk-filial@sugardas.lt

EBSCO Publishing duomenų bazė

Tai visateksčiai elektroniniai socialinių ir humanitarinių mokslų populiarieji, medicinos, verslo ir ekonomikos žurnalai, elektroniniai laikraščiai, žinynai anglų kalba. Duomenų bazė prenumeruojama nuo 2006 metų. EBSCO Publishing duomenų bazių paketu gali naudotis skaitytojai bibliotekoje arba namie.

Nemokama prieiga viešosios bibliotekos vartotojams. Dėl slaptažodžio kreiptis į bibliotekininką.

Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas

1998 m. pradėtas kurti Nacionalinės bibliografijos duomenų bankas (NBDB), skirtas Lietuvos ir su Lietuva susijusių publikuotų dokumentų bibliografinei apskaitai. 2020 m. sausio 1 d. duomenimis jame sukaupta per 3 683 550 valstybinės einamosios, nacionalinės retrospektyvinės ir lituanikos bibliografinių įrašų. Iš jų nuo 2003 m. sukaupta per 3 299 517 serialinių leidinių (žurnalų, laikraščių, tęstinių leidinių, almanachų, mokslo darbų ir kitų rinkinių), monografijų, garso įrašų, elektroninių išteklių sudėtinių dalių (straipsnių) bibliografinių įrašų.

NBDB kaupiami bibliografiniai įrašai:

 • privalomojo egzemplioriaus pagrindu Lietuvoje išleistų ir gautų knygų, brošiūrų, natų, dailės albumų, plakatų, portretų, reprodukcijų, atvirukų, žemėlapių, serialinių leidinių, garso ir vaizdo įrašų, elektroninių išteklių, leidinių Brailio raštu bei šių dokumentų sudėtinių dalių;
 • 1547–1940 m. knygų, smulkiųjų spaudinių, natų, dailės albumų, plakatų, portretų, reprodukcijų, atvirukų, žemėlapių lietuvių kalba;
 • 1823–1940 m. lietuviškų periodinių leidinių;
 • 1832–1897 m., 1904–1923 m. lietuviškų periodinių leidinių, išleistų Lietuvoje, Mažojoje Lietuvoje ir JAV, publikacijų;
 • XVI–XVIII a. knygų, išleistų Lietuvoje, lenkų kalba;
 • XVI–XVII a. knygų, išleistų Lietuvoje, lotynų kalba;
 • iki 1941 m. knygų ir periodinių leidinių, išleistų Lietuvoje, jidiš kalba;
 • 1759–1940 m. knygų ir periodinių leidinių, išleistų Lietuvoje, hebrajų kalba;
 • užsienyje išleistų ir su Lietuva kalba, autoryste ar tematika susijusių knygų, serialinių leidinių ir jų publikacijų.
♦♦♦♦♦♦♦

Nemokama prieiga viešosios bibliotekos vartotojams.

Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamos užsienio ir terminuotos prieigos duomenų bazės

Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka vartotojams siūlo paslaugą – prisiregistravus su vienu slaptažodžiu, naršyti Nacionalinės bibliotekos prenumeruojamas užsienio ir terminuotos prieigos duomenų bazes ne bibliotekoje.

Susipažinkite su portalo taisyklėmis ir prisijunkite (jei jau turite vieningą skaitytojo pažymėjimą).

Jei jūs nesate prisiregistravę Nacionalinėje bibliotekoje, tai galite padaryti per Interaktyvios bibliotekos portalą https://www.ibiblioteka.lt/

 • Apie prisijungimą prie portalo „www.ibiblioteka.lt“ ir registraciją daugiau žr. ČIA.
NAXOS Music Library

Muzika: esė, nuomonės, susitikimai. „Naxos Musicology International“ yra internetinė platforma visiems, besidomintiems muzikos istorija, žanrais, ieškantiems įvairių muzikinių įdomybių.

Duomenų bazėje galite pažinti 1867 m. Paryžių kaip teminį parką; sužinoti, ką šiandien galima nuveikti pasitelkus seną koncertą; kaip buvo priimta opera „Verteris“ Paryžiuje; kas Lotynų Amerikos muziką daro lotyniška, koks gali būti muzikos ir vandens santykis – apie visa tai ir dar daugiau perskaitysite ir galėsite pasiklausyti pačių kūrinių. Čia savo įžvalgomis, straipsniais ir nuomonėmis dalinasi žymūs tyrėjai, muzikologai ir kritikai.

Duomenų bazėje Naxos Music Library taip pat rasite klasikinės, populiariosios muzikos, džiazo, bliuzo ir kitų muzikos žanrų istoriją, atlikėjų autobiografijas, muzikos terminų žodyną, yra platus žymių kompozitorių muzikos įrašų pasirinkimas.

Duomenų bazė gali būti naudinga pedagogams, ieškantiems papildomos mokomosios medžiagos, ir visiems muzikos mylėtojams!

Duomenų baze galima naudotis visose bibliotekos skaityklose.

Suteikiami slaptažodžiai nutolusiems vartotojams: kreipkitės el. paštu gitana.uzkureliene@pavb.lt dėl prisijungimo. Nurodykite savo vardą, pavardę ir skaitytojo pažymėjimo numerį. Prisijungimo duomenis Jums išsiųsime elektroniniu paštu.

Teisinė duomenų bazė INFOLEX

Teisinėje duomenų bazėje Infolex pateikiami Lietuvos teisės aktai ir teismų praktikos dokumentai. Taip pat čia galite atlikti Lietuvos Respublikos valstybinių institucijų norminių teisės aktų su visais pakeitimais ir kitų dokumentų paiešką, susipažinti su Lietuvos teismų praktika administracinėse, civilinėse, baudžiamosiose bylose, Europos Žmogaus Teisių Teismo sprendimais bylose prieš Lietuvą, Europos Teisingumo Teismo dokumentais, seimo kontrolierių pažymomis, Vyriausiosios etikos komisijos sprendimais ir kitais dokumentais.

Infolex sistemoje įdiegta nemažai naujų funkcijų:

Šalia įprastų lietuviškų teisės aktų ir teismų praktikos dalių, galite rasti naujas Europos Sąjungos teisės aktų ir Europos Teismų praktikos posistemes:

 • Į Europos Sąjungos teisės aktų posistemę yra sukelti ir sutvarkyti dokumentai lietuvių (LT) ir pagrindinėmis: anglų (EN), vokiečių (DE), prancūzų (FR) kalbomis.
 • Europos Sąjungos teismų praktikos posistemėje įkeltos Europos Teisingumo teismo, kurį sudaro trys teismai: Bendrasis (Pirmosios instancijos) teismas, Tarnautojų teismas ir Teisingumo teismas, dokumentai. Bylos taip pat sudėtos lietuvių ir anglų , vokiečių, prancūzų kalbomis.

Dalis „Įrankiai“ iškelta patogiai į viršutinį meniu ir pasipildė skiltimi „Teisėkūra“, kurioje galima ieškoti Seimo ir Vyriausybės darbotvarkių bei svarstomų projektų.

Katalogų dalyje atsirado nauja dalis „Segtuvai“, kur teisės aktai yra surinkti pagal tam tikras sritis. Šiuo metu yra surinkta 18 segtuvų, tame tarpe „Statyba“, „Mokesčių teisė“, „Žemės sritis“, „Bylinėjimosi išlaidos“ ir kt.

Teisės aktų dalyje Darbo kodeksas, Žemės įstatymas, Baudžiamasis kodeksas: prie straipsnių, įrankių juostoje įvestas naujas punktas „Lydimoji medžiaga“ – tai prie straipsnių sudėti kruopščiai atrinkti teisės šaltiniai, įvairaus lygio sąsajomis susiję su konkrečiu straipsniu tiek jį įgyvendinantys, aiškinantys ir esantys jų teisiniu pagrindu.

Duomenų baze galima naudotis bibliotekos viešosiose interneto prieigose. Prisijungimo vardo ir slaptažodžio teiraukitės interneto skaityklos darbuotojų.