Naujiena

Bibliotekos skaitytojų aptarnavimo tvarka nuo 2021 m. gruodžio 28 d.

2021 12 28

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu „Dėl valstybės lygio ekstremaliosios situacijos paskelbimo“ Visagino viešojoje bibliotekoje ir filiale kontaktinės paslaugos teikiamos, vykdoma ūkinė veikla bei organizuojami renginiai tik asmenims, atitinkantiems bent vieną galimybių paso kriterijų. Galimybių pasą galima turėti tais atvejais, kai duomenys apie vakcinavimą, persirgimą ar testo rezultatą yra e. sveikatos sistemoje.

Plačiau apie Galimybių paso išdavimo sąlygas ir galiojimo laiką (pokyčius nuo 2021 m. gruodžio 28 d.) skaityti ČIA.

Galimybių pasas privalomas vaikams nuo 16 metų.

Į biblioteką atėję skaitytojai privalo darbuotojui pateikti Galimybių pasą ir, bibliotekininkui paprašius, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą.

Kviečiame visus skaitytojus aktyviau naudotis bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis, knygomatais ir knygų grąžinimo dėžėmis!

ASMENIMS, TURINTIEMS GALIMYBIŲ PASĄ IR VAIKAMS IKI 16 METŲ TEIKIAMOS PASLAUGOS:

• Knygų išdavimas ir grąžinimas;
  • Parodų ir renginių lankymas;
  • Skaityklų paslaugos (naudojimasis kompiuteriais, kopijavimas, periodinių leidinių skaitymas vietoje).

ASMENIMS, NETURINTIEMS GALIMYBIŲ PASO:

• TEIKIAMOS tik knygų išdavimo ir grąžinimo paslaugos.

*Reikalavimas turėti Galimybių pasą netaikomas asmenims iki 16 metų. Bibliotekos darbuotojai esant reikalui turi teisę prašyti pateikti amžių įrodantį dokumentą.

Rekomenduojame naudotis bibliotekos teikiamomis nuotolinėmis paslaugomis, knygomatais ir knygų grąžinimo dėžėmis.

Knygas užsakyti galima:

• nuotoliniu būdu per portalą iBiblioteka.lt (instrukcija ČIA). Jeigu kyla sunkumų registruojantis, prašome kreiptis į biblioteką ir mes padėsime tai padaryti.
  • iš Bibliotekos Suaugusiųjų abonemento (Taikos pr. 52) telefonu (8 386) 70739;
  • iš Bibliotekos Vaikų literatūros abonemento (Taikos pr. 52) telefonu (8 386) 75312;
  • iš Filialo (Sedulinos al. 14/3) fondų telefonu (8 386) 74714.

Užsakytas knygas galima atsiimti atėjus į biblioteką (nurodytoje vietoje) arba knygomate (nurodoma užsakant). Instrukcija ČIA.

REIKALAVIMAI LANKYTOJAMS:

• Vyresni nei 6 metų lankytojai bibliotekos patalpose privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias medicinines veido kaukes arba respiratorius. Kaukių leidžiama nedėvėti neįgalumą turintiems asmenims, kurie dėl sveikatos būklės kaukių dėvėti negali ar jų dėvėjimas gali pakenkti asmens sveikatos būklei (jiems rekomenduojama užsidėti veido skydelį). Lankytojai, nedėvintys nosį ir burną dengiančių apsaugos priemonių, neaptarnaujami ir paslaugos neteikiamos.
  • Asmenys, kuriems akivaizdžiai pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) ir (arba) kuriems privaloma izoliacija, į biblioteką neįleidžiami.
  • Lankytojai prašomi eilėje prie knygų ir kitų leidinių paėmimo/atidavimo laikytis ne mažesnio kaip 2 m. atstumo vienas nuo kito (taip pat ir personalo).
  • Prieš renginį vykdoma lankytojų registracija. Į renginius galima patekti ne anksčiau nei likus 15 min. iki jo. Lankytojai, turintys ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių, į renginį neįleidžiami. Bibliotekos renginiuose galima dalyvauti tik turintiesiems galimybių pasą. Dalyviams privaloma dėvėti medicinines veido kaukes arba respiratorius, laikytis saugaus atstumo, rekomenduojama naudotis rankų dezinfekcijos priemonėmis.
  • Lankytojai prašomi laikytis kosėjimo, čiaudėjimo etiketo.
  • Bibliotekos darbuotojai gali papildomai paprašyti asmens tapatybės dokumento, kad įsitikintų, jog galimybių pasą (ar kitą jam prilygstantį dokumentą) pateikė asmuo, kuriam jis priklauso.
  • Aplinkos valymas, dezinfekcija ir vėdinimas bibliotekoje atliekami keletą kartų per dieną, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijomis.

Biblioteka, būdama socialiai atsakinga institucija, skatina ir bendruomenę elgtis atsakingai bei primena, kad, siekiant sparčiau stabilizuoti epidemiologinę situaciją, būtina aktyviai vakcinuotis. Likime sveiki ir saugūs.

Dėkojame bibliotekos lankytojams už supratingumą ir atsakingumą.