Naujiena

Informacinė laida „Skaitau. Stebiu. Mąstau“ (II laida)

2021 12 28

Nacionalinėje bibliotekoje startuoja informacinė laida „Skaitau. Stebiu. Mąstau“.

Joje aptarsime bibliotekininkams ir plačiajai visuomenei aktualius klausimus, išgirsite aktualius pokalbius, supažindinsime su svarbiomis naujienomis...

Maloniai kviečiame žiūrėti antrąją laidą → https://www.youtube.com/watch?v=-8pfENBt6M8

• Naujienos trumpai:
Judaikos tyrimų centro vadovei dr. Larai Lempertienei Užsienio reikalų ministerijoje įteikta Lietuvos diplomatijos žvaigždė.
Kultūrinės edukacijos forumų ciklas „Kultūra atrakina“.
Nacionalinis žmogaus teisių forumas.

• Žmonės ir laikas.
Nacionalinės bibliotekos darbuotojos Virgilijos Beganskaitės pasakojimas apie 1991-ųjų sausio įvykius ir Nacionalinės bibliotekos vaidmenį juose.

• Profesinis klausimas.
Kultūros informacijos ir komunikacijos kompetencijų ugdymo centro vadovės Rasos Januševičienės ir Lietuvos bibliotekininkų draugijos pirmininkės Jolios Steponaitienės pokalbis apie akciją „Bibliotekų knygų Kalėdos“.

• Knygų vedlys.
Valstybingumo centro vadovas Matas Baltrukevičius pristatys portalo 15 min.lt organizuotų geriausios knygos rinkimų nugalėtojus.
Dr. Ilona Strumickienės ir filosofo prof. Daliaus Jonkaus pokalbis apie J. Patočkos knygą „Eretiškos esė apie istorijos filosofiją“.

• Bibliotekos turtai.
Režisierės Eglės Gudonytės pasakojimas apie „Berniuko Žirniuko“ teatro istoriją ir spektaklį „Riedantys žvaigždynai.

• Kada užsuksi?
Apie Ievos Naginskaitės parodą „Ką padarė žirklės?“ Nacionalinės bibliotekos Pažinimo erdvėje.

• Nusišypsokime.
Retų rankraščių skyriaus darbuotoja Milda Kvizikevičiūtė pristato šventinio patiekalo receptą iš XVIII a. pradžios receptų knygos.

Visos laidos bus pasiekiamos Nacionalinės bibliotekos YouTube kanale bei Facebook paskyroje.