Naujiena

LAB rekomenduoja: apie disleksiją

2022 10 03


2022 m. spalio 3–9 dienomis minime disleksijos pažinimo savaitę A B. Mokslinėje literatūroje teigiama, kad iki 10 ar net kiek daugiau procentų žmonių susiduria su šiuo skaitymo sutrikimu. Ši tema aktuali daugeliui: vaikams, turintiems disleksiją, jų artimiesiems, mokytojams ir specialistams bei suaugusiems, kurių disleksija nebuvo atpažinta laiku. Skaityk ir pažink disleksiją!
  • Mike Jones. Apie disleksiją paprastai. Ši smagi knygelė padės suvokti tėvams ir vaikams, kas yra disleksija, kaip su ja „susidraugauti“, kokie būdai gali padėti sėkmingai mokytis. O jei atsiversi PDF formatu išleistą leidinį, gausi ir smagių, ryškių, informatyvių iliustracijų!
  • Alan M. Hultquist. Pasikalbėkime apie disleksiją. Knygelės herojė – Zoja, turinti disleksijos sutrikimą. Zoja dalinasi savo patirtimi, su kokiais sunkumais susiduria mokykloje ir namie.
  • Lynda Mullaly Hunt. Žuvelė medyje. Pasakojimas apie šeštokę Alę, kuri puikiai skaičiuoja ir piešia, bet... negali atlikti skaitymo užduočių. Knygos pradžioje matome ją, nelaimingą, kenčiančią, pakeitusią jau 7 mokyklas ir niekur nepritampančią... Atėjus naujam mokytojui, kuriam rūpi, kad kiekvienas jo mokinys galėtų atsiskleisti, Alės gyvenimas verčiasi aukštyn kojomis. Nuostabus, sąmojingas pasakojimas apie mergaitės, turinčios skaitymo sutrikimą, patirtis ir atsidavusį savo darbui mokytoją.
  • Jens Bjørneboe. Jūnas. Romanas, kritikuojantis įprastinę švietimo sistemą, kurioje didžiausias dėmesys kreipiamas ne į mokinį, bet į jo akademinius pasiekimus. Vos pasirodęs Norvegijoje sukėlė smarkias diskusijas. Autorius kritikuoja švietimo politiką, kuri visiškai nepalanki kiek kitokiam mokiniui Jūnui, kurio nesugebėjimas skaityti iššaukia ne tik bendraklasių, bet ir mokytojų patyčias ir abejingumą.
  • Nauja akademinė literatūra apie disleksiją. Jei nori pagilinti žinias apie disleksiją, susipažinti su naujausia moksline literatūra šia tema, kviečiame užmesti akį į LAB parengtą leidinių apie skaitymo sutikimus katalogą. Šias knygas anglų kalba galima rasti Lietuvos aklųjų bibliotekoje Vilniuje (Gerosios Vilties g. 10).