Naujiena

Laisvės TV X laida „Antanas nori būti bibliotekininku"“

2022 02 10

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje vasario mėnesio pradžioje buvo filmuojama Laisvės TV X laida „Antanas nori būti…“ Jos metu buvo pristatytos skirtingos bibliotekos veiklos: nuo skaitytojų aptarnavimo iki edukacijų vedimo ir t.t.

Laidos vedėjas – Antanas Jakimavičius – populiarus vaizdo tinklaraštininkas, savo Youtube kanale turintis daugiau kaip 120 000 sekėjų. Laida „Antanas nori būti...“ kas kartą supažindina vis su kita profesija. Antanas jau yra išbandęs policininko, virtuvės šefo ir kitas profesijas. Šįkart Antanas panoro sužinoti, koks iš tiesų yra tas bibliotekininko darbas?

Laidoje išvysite, kiek skirtingų veiklų esama bibliotekoje: čia ne tik aptarnaujami skaitytojai, bet ir skaitmeninamos knygos, rengiamos parodos, vyksta edukacijos ir t.t. Antanas filmavimo metu ne kartą nustebo – sužinojęs, kad į namus pasiskolinti galima ne tik knygų, bet ir stalo žaidimų ar vinilinių plokštelių, kad bibliotekoje vyksta kompiuterinio raštingumo mokymai, o mokiniai po pamokų čia ateina konstruoti robotukų.

Smagu, kad galėjome prisidėti prie stereotipo, esą darbas bibliotekoje yra „sausas“ ar nuobodus, laužymo.

Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų. „Antanas nori būti” laida skirta papasakoti žiūrovams apie skirtingas profesijas ir įvairių specialybių darbo užkulisius. Reportažus rengia Laisvės TV X komanda.

Žiūrėti laidą galima čia: