Naujiena

Lietuvos viešosios bibliotekos atviros Ukrainos pabėgėliams

2022 03 03

Apskričių viešųjų bibliotekų asociacija ir Lietuvos savivaldybių viešųjų bibliotekų asociacija reiškia solidarumą bei paramą kovojančiai Ukrainai ir kreipiasi į Jus informuodamos, kad šalies viešosios bibliotekos yra pasirengusios teikti nemokamas paslaugas prieglobstį Lietuvoje radusiems Ukrainos gyventojams.

Lietuvoje veikia platus, daugiau kaip 1200 viešųjų bibliotekų jungiantis tinklas. Kiekviename mieste ar miestelyje yra biblioteka ir kiekviena yra pasirengusi užtikrinti sąlygas Ukrainos gyventojams leisti laiką saugiai, ramiai ir turiningai bei įtraukti juos į savo organizuojamas veiklas.

Atsakingai patvirtiname, kad ukrainiečiams, kurie prasidėjus karinei Rusijos Federacijos agresijai turėjo palikti savo namus, šalies viešųjų bibliotekų paslaugos bus teikiamos nemokamai: nemokamai išduodami skaitytojų pažymėjimai, užtikrinama galimybė naudotis viešos interneto prieigos kompiuteriais ir bevieliu internetu, šeimų, jaunimo ir laisvalaikio erdvėmis, dalyvauti edukaciniuose užsiėmimuose, vaikų sensoriniuose skaitymuose, lankytis parodose ir kituose kultūros renginiuose, naudotis bibliotekų fonduose sukauptais įvairių stalo ir interaktyvių žaidimų, muzikos įrašų, filmų, knygų ir periodinių leidinių įvairiomis kalbomis fondais. Pagal poreikį bibliotekos bendradarbiaudamos su kitomis įstaigomis organizuos lietuvių kalbos pradmenų mokymus.

Viešosios bibliotekos ukrainiečiams – puiki vieta susiburti, rasti bendraminčių, susipažinti su vietos bendruomenėmis, sužinoti naujienas, susirasti darbą, kitą reikalingą informaciją ar tiesiog ramiai ir saugiai praleisti laisvalaikį.

Kviečiame naudotis turima modernia šalies viešųjų bibliotekų infrastruktūra ir jose teikiamomis paslaugomis.

Esame susitelkę ir vieningi, kad paremtume laisvą Ukrainą.