Naujiena

Nuotaikingas kūrybinis ir pažintinis projektas „Nenuobodžiauk!“

2021 11 23


Kviečiame prisijungti prie tęstinio projekto „Nenuobodžiauk!“. Pripažinti ir pradedantys menininkai bei kultūros kūrėjai, prestižinių įvairių sričių nacionalinių ir tarptautinių premijų laureatai, Lietuvos ir tarptautinių konkursų nugalėtojai ir laureatai kviečia vaikus, jaunimą ir suaugusiuosius į nuotaikingą kūrybinį nuotykį skaitmeninėje erdvėje. Spauskite ant nuorodų ir smagiai bei naudingai praleiskite laiką!

Žaidimai-viktorinos sukurti pagal Rasos Bačiulienės lietuvių-rusų patarlių knygą „Kol gyveni, tol ir mokaisi“. Ši dvikalbių knygų serija 2019 m. buvo nominuota „International Excellence Awards“ tarp trijų geriausių pasaulyje kategorijoje „Educational Learning Resources“.

▶️ Žaidimas-viktorina „Taisyk roges vasarą...“

▶️ Patarlių viktorina „Kaip paklosi, taip...“

▶️ Viktorina-žaidimas „Akyse lapė…“

▶️ Vilijos Visockienės kūrybinės karpinių dirbtuvės

Vilija Visockienė, Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė, Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė, Lietuvos ir tarptautinių parodų nugalėtoja ir prizininkė, grupinių parodų Lietuvoje, Latvijoje, Japonijoje, Rusijoje, Ukrainoje dalyvė, surengusi per dešimt personalinių savo kūrybos parodų Lietuvoje, knygos „Sartų haiku“ bendraautorė.

▶️ Ilonos Ežerinytės kūrybinio rašymo dirbtuvės „Įkvėpimas“

Rašytoja Ilona Ežerinytė, išleidusi šias knygas: „Šunojaus diena“, „Sutikti Eidą“, „Verksnių klubas“, „Skiriama Rivai“. Rašytoja yra pelniusi Prano Mašioto, Aldonos Liobytės, Švietimo ir mokslo ministerijos, IBBY Lietuvos skyriaus premijas, gavusi tarptautinį IBBY garbės diplomą, laimėjusi Nacionalinio vaikų literatūros konkurso prizines vietas. I. Ežerinytė yra Paauglių literatūros konkurso, Metų knygos rinkimų nominantė ir laimėtoja („Verksnių klubas“ – 2018 Metų knyga paaugliams, „Skiriama Rivai“ – 2019 Metų knyga paaugliams).

▶️ Iliustratorės Gustės Bačiulytės kūrybinės dirbtuvės „Kaip pasidaryti Žvaigždžių žibintą“

▶️ Iliustratorės Gustės Bačiulytės kūrybinės dirbtuvės „Išmok dekoruoti Advento žvakes“

▶️ Prof. Liberto Klimkos pasakojimas apie laiką ir laikrodžius, apie aistrą juos kolekcionuoti

Profesorius Libertas Klimka - etnologas, mokslo istorikas, Jono Basanavičiaus premijos laureatas pasakoja apie laikrodininkystės meno ir amato istoriją, supažindina su Lietuvoje turimais laikrodžių paveldo pavyzdžiais.

▶️ Vertėjos Indrės Klimkaitės ištrauka iš Lessingo dramos „Natanas išmintingasis“

Vertėja Indrė Dalia Klimkaitė pristato garsios vokiečių rašytojos Mirjam Pressler istorinį romaną jaunimui „Natanas ir jo vaikai“ („Magnificat leidiniai“, 2020) ir skaito ištrauką apie garsiąją žiedo parabolę, aprašytą Lessingo dramoje „Natanas išmintingasis“. Kviečiame pasiklausyti!

Projektą remia Lietuvos kultūros taryba. Projekto partneris Visagino viešoji biblioteka.