Naujiena

Prasidėjo antroji akcijos „Skaitmeninės savaitės 2023“ savaitė

2023 04 23

2-oji savaitė: Skaitmeninis raštingumas ir kultūra

2023 m. balandžio 24-30 d.

Šią savaitę kviečiame toliau tobulinti žinias apie e. paslaugų įvairovę ir patogumą, bei bendradarbiaujame su Lietuvos bibliotekose vykstančia Nacionaline bibliotekų savaite „Kartu įveikiant krizes“.

2023 m. balandžio 26 d. 12 val.

Projekto „Kūrybinės garso ir vaizdo dirbtuvės kritiniam mąstymui ir medijų raštingumui skatinti“ (CrAL) praktinė sesija

Renginys vyks anglų kalba bei bus transliuojamas internetu. Informacija ir registracija čia.

Asociacija „Langas į ateitį“ yra CrAL projekto partnerė Lietuvoje. Projekto svetainė – www.cral-lab.eu.

2023 m. balandžio 27 d. 11 val.

Transliacija internetu. Kvalifikuotas elektroninis parašas – nauda, saugumas, galimybės

Nors tyrimai rodo, jog naudojimasis kvalifikuotu elektroniniu parašu Lietuvoje kasmet auga, beveik ketvirtadalis lietuvių prisipažįsta, jog apie šią priemonę nežino nieko. Daliai visuomenei, o ypač – vyresnio amžiaus žmonėms, vis dar kyla neaiškumų dėl kvalifikuoto e. parašo naudos, saugumo ir galimybių, taip pat klaidingai manoma, kad šia priemone naudotis yra sudėtinga. Transliacijos metu bus pristatyta naudinga praktinė informacija apie kvalifikuoto e. parašo naudojimą, paneigtos nepagrįstos baimės ir viešojoje erdvėje sklandantys mitai, o klausytojai turės galimybę užduoti jiems rūpimus klausimus.

Pranešėjas: Viktoras Kamarevcevas, „SK ID Solutions“ verslo vadovas Lietuvoje.

Konkursas bibliotekų darbuotojams „Kartu įveikiame krizes“

Konkursas organizuojamas kartu su Lietuvos bibliotekininkų draugija, atsižvelgiant į Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės pagrindinę temą. Sėkmės istorijos pateikiamos iki š. m. balandžio 30 d. Konkurso nuostatuose nurodytu e. pašto adresu.