Naujausia knyga

Alex North „Draugas šešėliuose“

2021 08 07


Draugas šešėliuose : [trileris] / Alex North ; iš anglų kalbos vertė Jurga Brastavičiūtė. - Vilnius : Sofoklis, 2020 (Gargždai : ScandBook). - 318, [2] p.

Skaitytojų pamėgto trilerio „Šnabždėtojas“ autorius Alex North grįžta su nauja šiurpia istorija „Draugas šešėliuose“. Prieš ketvirtį amžiaus įvykdytas nusikaltimas šiandien vis dar žadina vaizduotę ir neduoda ramybės liudininkams.

Jei tai būtų nutikę tau, taip pat būtum skuodęs šalin.

Prieš dvidešimt penkerius metus Polo Adamso draugas Čarlis Krabtis nužudė jų klasės draugą ir tada dingo be žinios. Paslaptinga ritualinė žmogžudystė pakurstė smalsuolių diskusijas internete ir, baisiausia, įkvėpė daugybę mėgdžiotojų. Čarlio taip ir nesugavo. Slegiamas kaltės Polas spruko iš miestelio ir daugiau čia niekada nesilankė.

Nors kiekviena kūno ląstelė priešinasi, tačiau sparčiai prastėjanti mamos sveikata verčia Polą grįžti į nesvetingus gimtuosius namus. Regis, senų įvykių čia niekas nepamiršo ir net ore tvyro juntama grėsmė. Netrukus reikalai ima blogėti. Polo mama tvirtina, kad jų namuose kažkas yra. Pagrindinis veikėjas irgi jaučiasi sekamas. Be to, apylinkėse ir vėl kartojasi žiaurios mėgdžiotojų žmogžudystės.

Miršta visi, kurie buvo susiję dvidešimt penkerių metų senumo įvykiais. Ar šią nusikaltimų grandinę sukėlė Polo grįžimas? Jis pats pradeda abejoti savo sveiku protu. Kyla klausimas, kas gi iš tiesų nutiko pirmosios žmogžudystės dieną? Ar kas nors gali sustabdyti blogį?

Trilerio „Draugas šešėliuose“ autorius Alex North siužetą vysto pamažu. Pasitelkęs antgamtiškų reiškinių baimę, šnaresius, tamsaus miško aprašymus ir šešėlius jis kuria baugią atmosferą ir įtampą. Knyga patiks visiems siaubo istorijų gerbėjams. Tobula istorija tamsiems vakarams!

Alex North – britų autorius, detektyvų ir trilerių žanro meistras. Alex North yra pseudonimas, kuriuo pasirašo žmogus, savo vardu taip pat sukūręs sėkmingų trilerių. Autorius studijavo filosofiją ir dėstė Lidso universitete. Alex North trileris „Šnabždėtojas“ sulaukė neįtikėtino pasisekimo tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Rašytojo knygos jau išverstos į kelias dešimtis kalbų.

Iš anglų kalbos vertė Jurga Brastavičiūtė