Naujausia knyga

Asta Jolanta Miškinytė „Ir tada jie išplaukė“

2021 10 12


Ir tada jie išplaukė : romanas / Asta Jolanta Miškinytė. - Vilnius : Tyto alba, 2021. - 205, [2] p. - ISBN 978-609-466-577-6. - UDK: 821.172-31

„Ir tada jie išplaukė“ – jau trečia rašytojos Astos Jolantos Miškinytės knyga. Ji skiriasi tiek nuo jaunimui skirto kūrinio „Bitlas, Ana Orka ir aš“, tiek nuo istorijos apie sudėtingą vienos moters brandos kelią, aprašytą romane „Kasios K. asmeninis gyvenimas“. Tačiau autorės knygas vienija bendras bruožas – jautrus dėmesys žmonių likimams.

Pagrindiniai knygos veikėjai neįvardinti. Tai Vyras ir Moteris, atstovaujantys kiekvieną iš mūsų. Juk mes visi su skirtinga patirtimi ir likimais, įstrigę rutinoje ir gyvenimuose, kuriuos pakeisti trūksta drąsos.

Vyras ir Moteris labai skirtingi, tačiau jie abu nebejaučia gyvenimo džiaugsmo. Ji nebepakelia gyvenimo, į kurį spraudžia visuomenė. Jis, patyręs visko ir dalyvavęs kariniuose konfliktuose, nebesitiki jokių likimo dovanų. Ar įmanoma užgesusiems gyvenimams įkvėpti naujos kibirkšties? Naujų jausmų fone jiems teks rinktis, ko nori iš ateities, o vėliau prisiimti savo sprendimų pasekmes.

Trumpame aprašyme teigiama, kad tai yra knyga apie netikėtą meilę ir drąsą pakeisti nusistovėjusį gyvenimą, į kurį beprasmiškai kabinamės bei nenorime pripažinti, kad laikas traukti į kitą krantą. Romano „Ir tada jie išplaukė“ autorė Asta Jolanta Miškinytė visiems skaitytojams linki drąsos nugalėti baimę keistis, palikti saugų uostą bei ieškoti savo laimės.

„Ir tada jie išplaukė“ – įkvepianti istorija apie kiekvieną iš mūsų.

Asta Jolanta Miškinytė (g. 1959 m.) – kelionių organizatorė, knygų autorė. Baigusi studijas Asta Jolanta dirbo mokytoja įvairiose Vilniaus mokyklose. Vėliau įkūrė kelionių agentūrą ir nėrė į turizmo verslą. Rašyti autorei patiko jau nuo mažumės. Iš pradžių ji daugiausiai kūrė poezijos žanro kūrinius, publikuotus įvairiuose jaunimo leidiniuose. 2004-ais metais Asta Jolanta parašė pjesę „Mama, aš tave myliu“, o 2020-ais debiutavo su knyga „Bitlas, Ana Orka ir aš", skirta paaugliams bei jų tėvams. „Ir tada jie išplaukė“ – trečioji rašytojos knyga, kurioje autorė išlaiko bendrą kūrybos braižą – atvirumą, dėmesingumą paprastų žmonių likimams ir santykiams.