Naujausia knyga

Inga Ābele „Potvynis“

2023 12 07


Potvynis : [romanas] / Inga Ābele. – Vilnius : Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla : Lietuvos rašytojų sąjunga, 2023. – 270, [2] p.. – (Naujoji klasika : Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba). – ISBN 978-609-480-388-8. – UDK 821.174-31

Rašytoja Inga Abelė (g. 1972) – viena žymiausių ir kūrybingiausių latvių rašytojų.

Romane „Potvynis“ patirsime jaunos moters gyvenimo istoriją Latvijai atgavus nepriklausomybę XX a. dešimtajame dešimtmetyje. Ramią vaikystę senelės namuose keičia nelengvos patirtys ir išgyvenimai. Nelinijiniškai perkonstruotu laiku atsidursime asmenybės brendimo ir vertybinio pasirinkimo kryžkelėse.

„Potvynis“ 2009 m. apdovanotas prestižine Baltijos Asamblėjos premija.

„Įkalinti. Įkalinti gyvybėje. Įsiklausykite į šiuos žodžius. Jie įkūnyti Ingos Abelės romane „Potvynis“. Laikas jame teka ne pirmyn, o atgal. Suaugę mes dabar vėl tampame vaikais. Amžinasis variklis. Kaip jį suvokti gyvenime? Kaip sugauti kalboje? Reikia būti žodžio meistru, prakalbinančiu gyvenimišką išmintį. O kartu – išsaugoti neprarastą vaiką savyje. Ne visi tai pajėgia, bet Ingai Abelei pavyko. Juk jūs jautėte tą potvynį? Būtent toks yra „Potvynis“ – šiuolaikinės latvių literatūros jūros švyturys“ – Nora Ikstena.

Knyga išleista vertimų serijoje „Naujoji klasika. Baltijos Asamblėjos premijos laureatų kūryba“.

Knygos leidybą rėmė Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.