Naujausia knyga

Karen White „Paskutinė naktis Londone“

2021 10 12


Paskutinė naktis Londone : romanas / Karen White. - Vilnius : Tyto alba, 2021. - 556, [2] p. - ISBN 978-609-466-583-7. - UDK: 821.111(73)-31

„The New York Times“ bestselerių autorė Karen White savo romane „Paskutinė naktis Londone“ pina dabarties ir praeities, meilės ir išdavystės gijas, nusidriekusias nuo bombarduojamo karo laikų Londono iki šių dienų.

1939-ieji, Londonas. Gražios ir ambicingos merginos Eva bei jos draugė Žana siekia išgarsėti mados pasaulyje. Žavios knygos veikėjos dirba Luštak madų salone, įsisuka į prabangos sūkurį ir mėgaujasi spindinčiais apdarais bei vyrų dėmesiu.

Kai Eva įsimyli Karališkųjų oro pajėgų pilotą, negali patikėti savo sėkme, nes gauna viską ko norėjo – svajonių darbą ir svajonių vyrą. Tiesa, tai turi savo kainą ir merginai tenka slėpti žemesnę savo kilmę. Tačiau prasideda karas ir bombos niokoja Londoną. Eva atsiduria intrigų, šnipų ir paslapčių pasaulyje. Ji siekia apsaugoti viską, kas jai brangu, bet vienas neteisingas žingsnis amžiams pakeis likimą.

2019-ieji, Londonas. Amerikiečių žurnalistė Medisona keliauja į Londoną ruošti interviu su Žana Diubua apie jos gyvenimą bei madą Antrojo pasaulinio karo metais. Žana išlaikė milžinišką ano meto drabužių ir aksesuarų kolekciją bei daugybę atsiminimų.

Medisona, pati gydosi praeities traumas ir sunkiai atsiveria kitiems. Šimtametė senutė jaunoje moteryje įžvelgia savo pačios praeities šešėlį. Pamažu Žana pradeda pasakoti ne tik apie mados pasaulį, bet ir kitas paslaptis… Galiausiai senoji moteris paprašo surasti karo laikų draugę Evą.

Karen White romane „Paskutinė naktis Londone“ dabartis ir praeitis sklandžiai susilieja ir sujungia trijų moterų likimus. Tai šimtmetį apimanti istorija apie draugystę, šeimą, meilę, intrigas, paslaptis, karą, pasitikėjimą ir išdavystes.

Karen White (g. 1964 m.) – populiari amerikiečių autorė. Jos romanai nuolat atsiduria „The New York Times“ bestselerių sąrašuose. Autorės knygos parduodamos milijoniniais tiražais. Debiutinė Karen White knyga sulaukė pasisekimo ir pateko tarp RITA premijos finalistų. Sėkmė lydėjo ir kitus rašytojos kūrinius, kuriuos pamėgo ir Lietuvos skaitytojai.