Naujausia knyga

Kotryna Zylė „Siela sumuštinių dėžutėje“

2021 10 12


Siela sumuštinių dėžutėje : nelabai baisios istorijos / Kotryna Zylė. - Vilnius : Aukso žuvys, 2021. - 155, [8] p. - ISBN 978-609-8120-64-6. - UDK: 821.172-93-32

Kotryna Zylė – vaikų ir jaunimo autorė, savo knygose meistriškai pinanti šiuolaikinį pasaulį su mitologija. Knyga „Siela sumuštinių dėžutėje. Nelabai baisios istorijos“ dovanoja dešimt baisių, linksmų ir netikėtų istorijų, skirtų skaitytojams nuo 10 metų.

Trumpame aprašyme Kotryna Zylė teigia, kad šią knygą įkvėpė vaikystėje girdėtos istorijos. Rašytojos tėtis mėgo pasakoti apie įvairius žmogaus susidūrimus su raganomis, baubais ar kitomis mitologinėmis būtybėmis. Autorė šias istorijas įvilko į šiuolaikinį rūbą, tad nusiteikite, kad šiandieniniai siaubūnai gali gyventi po jūsų lova, kaimynystėje ar spintoje. Čia ragana pagrobusi pieną gali užpilti apatinio buto kaimynus, o su dvasiomis susisiekiama telefonu. O kur dar tai, kas slypi sumuštinių dėžutėje!

Knyga „Siela sumuštinių dėžutėje. Nelabai baisios istorijos“ skirta visiems, kurie mitologiją nori pažinti nauju būdu. Kotryna Zylė siūlo tradicinio siužeto istoriją įpintą į šiuolaikinį rūbą. O baigusi pasakojimą autorė pasidalina tuo, ką vaikystėje jai sekė tėtis, tai yra tradiciniu mitu. Štai pavyzdžiui, senosios raganos pavogdavo karvės pieną, o naujųjų laikų nelabosios tuština kaimynų šaldytuvuose laikomas pakuotes.

Išlikite ramūs, kad ir su kuo susidurtumėte! „Siela sumuštinių dėžutėje. Nelabai baisios istorijos“ įkvepia atidžiau dairytis, juk aprašyti veikėjai gyvena tarp mūsų! Knyga iliustruota autorės piešiniais, kurie sustiprina baugią ir mistišką atmosferą.

Kotryna Zylė (g. 1986 m.) – grafikos dizainerė, iliustratorė, knygų autorė bei įvairių būtybių atstovė spaudai. Jos kūriniai pelnė įvairių apdovanojimų. Debiutinė knygelė „Milžinas mažylis“ buvo įtraukta į geriausių 2014 metų knygų vaikams penketuką. Įspūdingai iliustruotas leidinys „Didžioji būtybių knyga“ nacionaliniame knygos meno konkurse buvo pripažinta gražiausia 2016 m. knyga vaikams. Romanas „Sukeistas“ pateko į Metų knygos finalą. Rašytojos kūryba pasižymi smagiu stiliumi bei gebėjimu šiuolaikiškai pateikti lietuvių mitologiją.