Naujausia knyga

Lucinda Riley „Meilės laiškas“

2021 09 18


Meilės laiškas : romanas / Lucinda Riley ; iš anglų kalbos vertė Kristina Miliūnienė. - Vilnius : Tyto alba, 2021 (Vilnius : BALTO print). - 536, [1] p.

Rašytoja Lucinda Riley yra talentinga istorijų pasakotoja. Jos vardas priverčia suspurdėti kiekvieno romanų gerbėjo širdį. Autorė skaitytojus užkariavo „Septynių seserų“ serija, o šį kartą kviečia aiškintis seną paslaptį. „Meilės laiškas“ – jausmingas, daugiasluoksnis, įtempto siužeto pasakojimas apie drąsą, ištikimybę, išdavystes ir meilę! Šį kartą autorė jungia romantinius elementus su veiksmo trilerio žanru.

Džoana Haslam – ambicinga žurnalistė, kuriai pavedama užduotis aprašyti legendinio aktoriaus laidotuves. Seras Džeimsas Harisonas mirė devyniasdešimt penkerių metų, nugyvenęs įdomų gyvenimą ir tapęs tikra savo kartos kino žvaigžde. Jo laidotuvės sutraukia minias įžymybių, tačiau Džoana greitai supranta, kad po išoriniu sero Džeimso gyvenimo spindesiu slėpėsi ir sukrečiančios paslaptys, galinčios sužlugdyti Britanijos karališkąją šeimą.

Kadaise Džeimsas Harisonas parašė laišką, kurio turinys slepiamas kelis dešimtmečius. Paaiškėjęs turinys prilygtų sprogimui. Pagrindinė romano veikėja netrunka suprasti, kad yra žmonių, kurie padarytų viską, kad tik pirmieji pasiglemžtų laišką. Viską! Ar ši paslaptis sužlugdys ir pačią Džoaną?

Romane „Meilės laiškas“ persipina kelios temos: šnipinėjimas, intrigos, istorija, drama ir romantika. Taip pat painūs britų monarchijos, žiniasklaidos, slaptųjų tarnybų ir pramogų pasaulio ryšiai. Lucinda Riley subūrė įdomių personažų kompaniją, o taip pat su sau būdingu atidumu dėmesio skyrė 1995-tų metų Londono aprašymams ir laikmečio nuotaikai.

Lucinda Riley ( g. 1971 m.) – populiari britų rašytoja, žurnalistė, buvusi baleto šokėja bei aktorė. Šešiolikmetė Lucinda savo pirmąjį vaidmenį gavo BBC seriale, aktorės karjerą tęsė keletą metų, tačiau dėl ligos buvo priversta nutraukti ir atsidavė rašytojos karjerai. Lucinda Riley sukūrė daugybę romanų. „Meilės laiškas“ jau penkiolikta knyga, išversta į lietuvių kalbą. Dauguma autorės romanų tampa bestseleriais ir sulaukia teigiamų apžvalgų. Viso pasaulio skaitytojai ypač mėgsta knygų seriją „Septynios seserys“.

Iš anglų kalbos vertė Kristina Miliūnienė