Naujausia knyga

Serhijus Rudenka „Zelenskis“

2022 10 07


Zelenskis / Serhijus Rudenka. – Vilnius : Alma littera, 2022. – 299, [1] p.. – ISBN 978-609-01-5195-2. – UDK 342.511(477)(092)

„Zelenskis“ – pirmoji ir kol kas vienintelė Ukrainos prezidento biografija. S. Rudenka pasakoja apie skirtingus Volodymyro Zelenskio gyvenimo etapus, pradedant jo vaikyste Krivij Rihe ir baigiant 2022 metų Rusijos-Ukrainos karu.

„Šeštasis Ukrainos prezidentas nuėjo ilgą kelią: jis buvo aktoriumi, o tapo ukrainiečių tautos lyderiu; jis buvo žmogus, kurį pasaulio valstybių vadovai sutikdavo smalsiai ir su pašaipa, o tapo politiku, kuris dabar Vakaruose pasitinkamas plojimais, o įtakingiausių pasaulio valstybių lyderiai jaučiasi pagerbti, galėdami pavadinti jį savo draugu.“

Knygoje „Zelenskis“ Serhujus Rudenka atskleidžia, kaip Volodymyras Zelenskis atėjo į valdžią, sąžiningai ir atvirai, nieko nenuslepiant pasakoja ne tik apie V. Zelenskio pergalę 2019 metų Ukrainos prezidento rinkimuose, bet ir apie nemažai politikos Olimpe patirtų nesėkmių.

Serhijus Rudenka – žinomas Ukrainos žurnalistas ir knygų autorius. Jis yra parašęs publicistines knygas apie Vikroto Juščenkos, Julijos Timošenko ir Viktoro Janukovyčiaus komandas ir aplinką. Paskutiniuosius knygos „Zelenskis“ skyrius S. Rudenka parašė slėptuvėje, Rusijos kariuomenei raketomis apšaudant Ukrainą.