Naujausia knyga

Tomas Dirgėla „Akių obuolių pyragas“

2021 12 09


Akių obuolių pyragas / Tomas Dirgėla ; iliustravo Eglė Gelažiūtė. - Vilnius : Alma littera, 2021 (Vilnius : Petro ofsetas). - 162, [5] p. : iliustr. ; 22 cm.

Skirta nuo 8 m.

Ar žinai, koks jausmas apima, kai staiga ir visiems laikams iš tavo gyvenimo dingsta labai brangus žmogus?

Netekęs močiutės ir jos skaniausio pasaulyje obuolių pyrago Jokūbas supranta, kad taip lengvai jis su tuo nesusitaikys. Jam kyla mintis pasinaudoti 3D spausdintuvu – juk jei šis spausdina viską, tai gali atspausdinti ir močiutę, ar ne? Tačiau Jokūbo planas vieną audringą naktį apvirsta aukštyn kojomis, o skaniausias močiutės pyragas gali virsti... akių obuolių pyragu!

Gerai, kai apie rimtas temas kalbama nuotykių kupinose knygose. Dar geriau, kai smagios knygos mus moko suprasti ir priimti mums kylančius sunkius jausmus. – Psichologė, socialinių mokslų daktarė Monika Skerytė-Kazlauskienė

„Akių obuolių pyragas“:

  • Kviečia pasinerti į vaikų nuotykius
  • Skatina empatiją ir moko priimti artimo žmogaus netektį
  • Suteikia skaitymo malonumą

Tomas Dirgėla – be galo populiarus vaikų rašytojas. Jauniesiems skaitytojams parašė jau daugiau nei 20 knygų ir visai neketina sustoti! Jo kūryba leidžiama pakartotinai ir verčiama į užsienio kalbas. Rašytojas įvertintas ir apdovanotas literatūros ekspertų – 2015 m. jam įteikta Aldonos Liobytės premija už reikšmingiausią debiutą.

Grafikė Eglė Gelažiūtė iliustravo daug knygų vaikams. Šįkart vaizdų kalba nupasakojo ne tik smagius nuotykius, bet ir atskleidė skaudžią vaiko patirtį bei ją lydinčius keistus nutikimus.