Naujausia knyga

Valdas Papievis „Ėko“

2021 10 12


Ėko : [romanas] / Valdas Papievis. - [Vilnius] : Odilė, [2021]. - 134, [1] p. - ISBN 978-609-8222-34-0. - UDK: 821.172-31

Prozininko Valdo Papievio romanas „Ėko“ nustebins šiandieninės realybės atspindžiais bei gana smagiais netikėtumais. Tai egzistencinė knyga apie griūvantį miestą – mūsų jau seniai prasidėjusio vidinio griuvimo metaforą.

Paryžius ištuštėjęs. Nebeliko tokio įprasto turistų šurmulio. Gatvėse vos vienas kitas praeivis. Neprižiūrimos vejos, nevalomi fontanai… Atrodo, kad per trumpą laiką gamta sugebėjo atkovoti savo pozicijas. Pagrindinis knygos veikėjas bando suprasti, kur šiame apokaliptiniame pasaulyje yra jo vieta. Vienišo klajūno kelias susiduria su Ėko – tokiu pat vienišu šunimi – praeities gyvenimo atgarsiu. Kartu šie herojai leidžiasi į nuotykius ištuštėjusiame pasaulio didmiestyje.

Pasakotojo ir jo bičiulio Ėko laukia nepaprasta kelionė, kurioje jie sutiks įvairių personažų, mylės, gyvens ir ieškos atsakymų, kur link krypsta jų gyvenimas. Talentingas prozininkas Valdas Papievis apjungia melancholiją ir šmaikščias įžvalgas bei kuria nepaprastą istoriją apie buvusio gyvenimo aidus, dabartį ir tapatybę.

Valdas Papievis (g. 1962 m.) – lietuvių prozininkas, gyvenantis Prancūzijoje. Autorius Vilniaus universitete studijavo lietuvių literatūrą. Paryžiuje jis gyvena nuo 1995-ų metų. Valdas Papievis išleido keletą romanų bei trumposios prozos žanro kūrinių. Daug jo darbų buvo įvertinti įvairiomis premijomis.

Romanas „Eiti“ pelnė Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijas, taip pat buvo išrinktas kūrybiškiausia 2010-ų metų knyga.

Knyga „Brydė“ įvertinta Antano Baranausko premija. Novelė „Jūra, arba Savižudybės prevencija“ apdovanota Antano Vaičiulaičio premija.

2016-ais metais Valdui Papieviui skirta Nacionalinė kultūros ir meno premija. Ją autorius pelnė už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romano estetiką.