Naujausia knyga

Valerijus Morozovas „Sveikatos mitai ir paklydimai“

2023 04 04


Sveikatos mitai ir paklydimai : nuo ligos nustatymo iš kraujo lašo iki imuniteto tyrimų / Valerijus Morozovas. – Vilnius : Alma littera, 2023. – 277p. : iliustr.. – ISBN 978-609-01-5418-2. – UDK 613
 
Autorius Valerijus Morozovas apie knygos atsiradimą:
Kad ši knyga atsirado, kalti trys skirtingo amžiaus veikėjai.
Prieš keliolika metų viena mažoji pacientė paklausė mamos: „Ar eisime pas tą daktarą, kuris visada šypsosi?" Tai geriausias man, kaip gydytojui, girdėtas komplimentas. Ta mergaitė yra viena iš trijų knygos atsiradimo kaltininkų. Todėl tekstas linksmas, parašytas besišypsant ir skirtas skaityti su šypsena.
Antras kaltininkas – garbaus amžiaus senjoras, pagyręs jauną daktarėlį už tai, kad šis jam, dešimtmetį vengiančiam vaistų, pagaliau sugebėjo paaiškinti, kaip jie veikia ir kam reikalingi. „Net mano antrokas anūkas suprato."
Nuo to laiko pradėjau stengtis viską išaiškinti taip, kad būtų aišku net antrokui. Tikiuosi, kad ir šioje knygoje kalbu apie mediciną paprastai kaip antrokui.
Ir trečias – pusamžis vyras, tai yra aš, knygos autorius, pagaliau susikaupęs ir, matyt, taip įveikęs savo amžiaus vidurio krizę.