Atvira pamoka apie 1863–1864 metų sukilimą ir Vydo Asto knygos „Sukilimas“ pristatymas

2023 01 25

Sausio 24 dieną „Verdenės“ gimnazijos 5b klasės mokiniai ir jų mokytojas Valentinas Radzevičius atvyko į Viešąją biblioteką. Penktokams perskaitytas Lietuvos Respublikos Prezidento Gitano Nausėdos kvietimas paminėti 1863- 1864 m. sukilimo 160 - ąsias metines ir stiprinti istorinę atmintį.

Vaikai žiūrėjo video medžiagą apie tautos patriotinių jausmų proveržį, apie 1863- 1864 m. sukilimą prieš caro jungą. Mokinai išgirdo įdomių faktų apie sukilimo vadus, sukilimo pradžią, eigą ir jo numalšinimą.

Bibliotekininkė R. Sorokina išsamiai pristatė Vydo Asto knygą „Sukilimas“. Penktokai sužinojo, kaip lietuviai narsiai kovėsi už Tėvynės laisvę. Vaikai susipažino su knygelės herojais bajorais Vismantais, bajoraite Dangerute, kunigu Antanu. Klausėsi ištraukų apie sukilėlių atakas, mūšius, Vismanto ir Antano žūtį, Dangerutės sumanumą ir drąsą.

Tegul ir mūsų širdyse dega Tėvynės meilė ir pasiryžimas ją ginti.