Bibliotekoje buvo surengtas vakaras „Aukštaitijos krašto tautinis kostiumas“

2023 05 24

LR Seimas 2023-uosius paskelbė atmintinais Aukštaitijos metais. Mums, gyvenantiems Aukštaitijoje, – tai svarbus įvykis. Minint šią, iš tiesų puikią, datą norėjome skirti dėmesį tautiniam kostiumui, būdingam Aukštaitijos regionui.

2023 m. gegužės 23 d. Visagino viešojoje bibliotekoje buvo surengtas vakaras „Aukštaitijos krašto tautinis kostiumas“, skirtas tautiniam kostiumui. Turėjome nepaprastų svečių. Apie Aukštaitijos regiono tautinį kostiumą pasakojo tautinių kostiumų kūrėja, tautodailininkė audėja, 2020 m. „Auksinio vainiko“ laimėtoja Birutė Andrijauskienė (daugiau apie ją ir jos veiklą: https://www.visaginobiblioteka.lt/.../tautiniu-kostiumu.../). Ji susirinkusiems pasakojo tautinio kostiumo istoriją. Aptarė raštus, spalvas ir mažas subtilybes. Išskirtinis Aukštaičių tautinio kostiumo bruožas – nuometas.

Renginyje skambėjo Zarasų rajono savivaldybės kultūros centro folkloro ansamblio „Seluona“ (vadovė Diana Skvarčinskaitė) ir Visagino kultūros centro folkloro ansamblio „Krusnė“ (vadovė Violeta Gaidienė) atliekamos lietuvių liaudies dainos. Visus sužavėjo giedamos sutartinės.

Renginyje kartu su šeima dalyvavo naujai išrinktas Visagino savivaldybės meras Erlandas Galaguz, kuriam visi susirinkusieji palinkėjo sėkmingos kadencijos.

Vakaras buvo šiltas ir jaukus. Visi susirinkusieji vaišinosi aukštaitiškais skanėstais: sūriu, medumi, duona, mėtų arbata ir gira.

Ačiū visiems už puikią nuotaiką ir aukštaitišką vakaro atmosferą.