Sakurų žydėjimo šventė bibliotekoje

2023 04 28

Japoniškas vyšnias (sakuras) galima drąsiai pavadinti vienu žinomiausiu vaismedžiu, kuris džiugina skirtingų tautybių žmones visame pasaulyje. Kiekvienais metais japonai laukia sakurų žydėjimo ir rengia „Hanami“ (liet. „žiūrėjimas į sakurų žiedus“) šventę. Šios šventės metu daugelis žmonių susirenka su draugais arba šeima stebėti vyšnių žydėjimo ir švenčia pavasario atėjimą. Ši tradicija tapo populiari ir Lietuvoje.

Visagino viešojoje bibliotekoje 2023 m. balandžio 28 d., siekiant pažymėti sakurų žydėjimo šventę ir jos svarbą socialiniame – kultūriniame kontekste, buvo organizuotos kūrybines dirbtuvės, kurių metu kiekvienas norintis galėjo pasidaryti originalų atviruką ir grojant muzikai užrašyti palinkėjimą metams į priekį. Taip pat buvo atidaryta paroda, kurios turinį sudaro knygos, graviūros ir kiti japoniškos kultūros atributai, leidžiantys artimiau susipažinti su tekančios Saulės šalies kultūra ir jos tradicijomis.

Tikimės, kad ši šventė, kaip ir jos spalvų gama, lydint šviesiam pavasario metų laikui, primins apie grožio svarbą mūsų  kasdieniame gyvenime.

Paroda veiks iki 2023 m. gegužės 12 d.

Maloniai kviečiame apsilankyti.