Dainininkės Giedrės Kaukaitės prisiminimų knygos „Mano Eldoradas“ pristatymas

2022 11 23

Visagino viešojoje bibliotekoje lapkričio 22 d. vyko knygos „Mano Eldoradas / …apie aną ir šį laiką…“ pristatymas ir susitikimas su knygos autore, viena ryškiausių Lietuvos dainininkių Giedre Kaukaite.

Giedrės Kaukaitės gyvenimą puošia dešimt įspūdingų metų Operos ir baleto teatre, kuriame ji atliko pagrindinius soprano vaidmenis, po to dar dvidešimt metų skirta Nacionalinės filharmonijos solinei karjerai, trys dešimtmečiai atiduoti pedagoginei veiklai.

Savo autobiografinėje knygoje autorė papasakojo knygos atsiradimo aplinkybes, pasidalino prisiminimais apie vaikystę, kelią, nuvedusį dainavimo karjeros link, pravėrė teatro gyvenimo, koncertinės ir pedagoginės veiklos užkulisius. Vakaro metu G. Kaukaitė kalbėdama apie knygos pavadinimo reikšmę, pasidalijo knygoje įamžintais prisiminimais:

„Jei kas paklaustų – kur Eldoradas, tasai nerastas auksinis Rojus žemėj, sakyčiau – ten, už to devinto posūkio, kur prie Babrungo kvepia topoliai ir liepos, kur vandeny vis dar sūpuojas mano veidas“.

Ši knyga tai ne tik menininkės subtilus gyvenimo aprašymas, bet ir vertingas XX a. Lietuvos meno istorijos pažinimo šaltinis, kur autentiškos istorijos nepastebimai susipina su įžvalgomis apie praeitą ir dabartinį laiką. Išleista atsiminimų knyga leidžia pažinti autorės gyvenimą ir jos santykį į kūrybinį kelią, jos pagarbų žvilgsnį į kadaise sutiktus žmones. Režisieriai Juozas Miltinis, Vlada Mikštaitė, dirigentas Jonas Aleksa, kompozitorius Antanas Rekašius, rašytojai Ričardas Gavelis, Juozas Erlickas ir kiti garsūs menininkai prabyla knygos puslapiuose iš praeities gražiu ir subtiliu balsu.

Ištraukas iš knygos skaitė Juozo Miltinio dramos teatro aktorė Asta Preidytė.

Vakarą vedė ir susitikimą moderavo Elvyra Pažemeckaitė.

Renginiui pasibaigus norintieji galėjo įsigyti naująją knygą su autorės autografu ir asmeniniais palinkėjimais.

Dėkojame autorei už gražią ir prasmingą knygą, o vakaro dalyviams už jaukų susitikimą. Taip pat nuoširdžiai linkime knygos autorei sėkmingo visų kūrybinių sumanymų įgyvendinimo.