Diskusija apie bibliotekų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje

2021 12 09

Kviečiame 2021 m. gruodžio 14 d. 15 val. dalyvauti diskusinių renginių cikle „Tarp eilučių“, skirtame pažvelgti į įvairias kultūros sritis bei reiškinius medijų ir informacinio raštingumo aspektu. Šį kartą bus kalbama apie bibliotekų vaidmenį šiuolaikinėje visuomenėje.

Pastaruoju metu bibliotekos matomos ne tik kaip knygų erdvė, bet ir kaip visuomenės poreikius atliepiantys informaciniai, technologiniai, kultūriniai ir edukaciniai centrai. Visgi nuolat keičiantis visuomenei su ja turi keistis ir bibliotekos.

Renginyje bus diskutuojama šiomis temomis:

• Koks yra šiuolaikinės bibliotekos vaidmuo? Kaip ji save mato?
  • Kaip bibliotekos pritraukia įvairias visuomenės grupes? Kaip sužadina smalsumą? Kokias problemas padeda spręsti?
  • Kaip bibliotekoms sekasi atliepti visuomenėje kylančius informacinius iššūkius (melaginga informacija, visuomenės susiskaldymą skatinantys socialinių tinklų burbulai ir pan.)?
  • Kaip turėtų būti formuojama, kokias temas ir priemones apimti 2022 m. Kultūros ministerijos iniciatyva planuojama pradėti įgyvendinti Medijų edukacijos programa bibliotekose? Kaip ją būtų galima padaryti patrauklią visuomenei?

Diskusijos moderatorius – žurnalistas, Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Strateginio prognozavimo skyriaus vadovo pavaduotojas Ginas Dabašinskas.

Diskusijos dalyviai:

• Auksė Balčytienė – Vytauto Didžiojo universiteto Viešosios komunikacijos katedros profesorė, UNESCO-UNITWIN Medijų ir informacinio raštingumo tyrimų centro atstovė.
  • Vincas Grigas – Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Skaitmeninių kultūrų ir komunikacijos katedros docentas.
  • Viktorija Pukėnaitė-Pigagienė – Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Komunikacijos ir rinkodaros departamento direktorė.
  • Aistė Stankevičė – Kauno apskrities viešosios bibliotekos Strateginės plėtros ir inovacijų centro Žinių vadybos grupės vadovė.

Renginį organizuoja Kultūros ministerija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka. Renginys yra Kultūros ministerijos organizuojamo renginių ciklo „Tarp eilučių“, skirto aptarti medijų raštingumą įvairiose kultūros srityse, dalis.

• Plačiau apie diskusiją ČIA.
  • Diskusijos įrašas ČIA.