Dokumentinių filmų festivalis "NEPATOGUS KINAS"

2022 10 07

Dokumentinių filmų festivalis "NEPATOGUS KINAS" - nemokamai mūsų bibliotekoje. Spalio 8-30 d. po Lietuvą pasklis NEPATOGUS KINAS, tarptautiniuose festivaliuose žiūrovams atrinkęs beveik 50 tikrų istorijų - netikėtų, įkvepiančių, atvirų, drąsių, iššaukiančių, demaskuojančių.

Gera žinia - mūsų bibliotekoje galėsite NEMOKAMAI pažiūrėti kad ir visą rinktinių filmų programą. Tereikia ateiti ir išsirinkti. Pasiruoškite - šios tikros istorijos gali įkvėpti keisti realybę!

Visagino viešoji biblioteka (Taikos pr. 52) pakvies savo lankytojus susiburti prie ekranų ir keliems bendriems seansams:
  • Spalio 12 d., trečiadienį, 12 val., kviečiame į biblioteką ateiti vaikus ir šeimas – kartu žiūrėsime net du trumpametražius filmus.
  1. „Vanduo, vėjas, dulkės, duona“ (rež. Mahdi Zamanpour Kiasari) nukels į Irano dykumos oazę, kurioje gyvena 11-metis Abolfazlas. Jis – vienas iš 40 tūkst. Irano vaikų, neturinčių gimimo liudijimo ir dėl to negalinčių lankyti mokyklos.
  2. Filmas „Daugiau nei atsimenu“ (rež. Amy Bench) papasakos keturiolikametės Mugeni istoriją – vieną dieną jos šeimą iš lovos pakelia sprogimo garsai.
  • Spalio 18 d., antradienį, 14 val., vyks filmo „Tai, kas lieka kelyje“ (rež. Jakob Krese, Danilo Do Carmo) peržiūra ir susitikimas su festivalio programos sudarytojais. Filme žiūrovas keliaus kartu su Lilian ir jos keturias vaikais. Šeima palieka Gvatemalą ir prisijungia prie tūkstantinės minios karavano, judančio Meksikos ir JAV sienos link. Tai saugiausias būdas vienišai mamai Lilian pasiekti savo tikslą – geresnio gyvenimo svajonę.
  • Spalio 25 d., antradienį, 16 val., vyks lietuvių filmo „Geras gyvenimas“ peržiūra ir virtualus susitikimas su režisierėmis Marta Dauliūte ir Viktorija Šiaulyte. Filmas kviečia susipažinti su unikaliu startuoliu, kurio darbuotojai nuomojasi bendrą gyvenamąjį bei darbo plotą, o savo privačius gyvenimus tvarko taip, lyg šie būtų įmonės dalis. Visus čia jungia bendras tikslas – siekti maksimalios savirealizacijos sumažinant savo poreikius iki miego kapsulės dydžio.