Renginys

Edukacinis užsiėmimas „Kuriame pasaką“

2022 10 29


Ar žinojote, kad ne tik žmonės, bet ir knygos turi savo gimtadienius? 2022 metais Šarlio Pero pasakoms „Pelenė“ ir „Batuotas katinas“ sukanka 325 metai. Pasakos parašytos XVII amžiuje jau kelis šimtmečius mėgstamos viso pasaulio vaikų. Taip pat ir šiandieną pagrindiniai šių pasakų veikėjai užkariauja vaikų širdis.

2022 m. spalio 28 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale kartu su Visagino kūrybos ir menų akademijos animacijos studijos „Juodas katinas“ ugdytiniais (mokytoja Katsiaryna Ahryzka) šventėme Pelenės ir Batuoto katino gimtadienius. Bibliotekos svečiai susipažino su prancūzų pasakotojo biografija, o paskui pasinėrė į pačią pasaką – skaitė pasakas, žiūrėjo animacinius filmukus, atsakinėjo į viktorinos klausimus.

Ką daryti, jeigu karalystėje neužaugo moliūgai ir krikštamotė fėja neturi galimybės padaryti puošnų vežimą, išdykėlis katinas pametė batus, o Pelenė nori naujos suknelės? Reikia pasinerti į kūrybą ir padėti pasakų veikėjams.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai tapo burtininkais, katinas gavo keletą gražių porų batų, fėja – moliūgus, o Pelenė pasipuošė naujomis puošniomis suknelėmis.