Edukacinis užsiėmimas „Mažais žingsneliais link šventų Kalėdų“

2022 12 08

2022 m. gruodžio 8 dieną į Viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyrių atvyko „Ąžuoliuko“ lopšelio-darželio „Pelėdžiukų mokyklėlės“ grupės ugdytiniai su auklėtojomis.

Edukacinio užsiėmimo metu pasakojome apie paslaptingą advento laikotarpį. Vaikai sužinojo, kad per adventą nevalia linksmintis – šokti, dainuoti, švęsti šventes.

Pasakojome, kad per Kūčias, Šv. Kalėdų išvakarėse visa šeima susiburia prie bendro stalo. Vaikai sužinojo, kodėl Kūčių stalas ypatingas, kodėl po staltiese išsklaidome glėbelį šieno, kodėl kūčių valgiai gaminami iš lauko, daržo, sodo ir miško gėrybių.

Renginio „Mažais žingsneliais link šventų Kalėdų“ metu priešmokyklinukai deklamavo šiltus ir žaismingus eilėraščius apie žiemą, sniegą, Šv. Kalėdas.

Pasakojome kaip senovės lietuviai puošė eglę. Pirmosios eglutės pastatytos ant stalo prieš 100 metų. Jos buvo mažos, puoštos obuoliais, kankorėžiais, riešutais. Vėliau ant eglės kabindavo saldainius, sausainius: paukštukus, mėnuliukus, žvaigždutes. Eglutes puošė degančios žvakutės, kurias dabar pakeitė elektros lemputės.

Edukacinio užsiėmimo metu prašėme papuošti popierinę eglutę. Baltomis snaigėmis, spalvotomis juostelėmis ir žėrinčiomis žvaigždutėmis mažieji puošė Kalėdų eglutę.

Renginio pabaigoje linkėjome vaikams gražių švenčių ir kvietėme apsilankyti bibliotekoje kartu su tėveliais.