Edukacinis užsiėmimas „Pakeliaukime po Lietuvą“

2023 03 24

2023 m. kovo 24 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje šurmuliavo vaikai. „Verdenės“ gimnazijos ir Draugystės pagrindinės mokyklos trečių klasių mokinius (mokytojos A.Kurpienė ir R.Trukan) pakvietėme pakeliauti po Lietuvą ir aplankyti Aukštaitijos etnografinį regioną. 2023 metais sukanka 700 metų nuo pirmojo Aukštaitijos vardo pagarsinimo visoje Europoje.

Bibliotekininkė Rima pasakojo kuo garsi Aukštaitija, skaitė padavimus „Kaušelio ežeras“, „Napoleono kelias“. Tautiniais rūbais apsirengusi bibliotekininkė Oksana pristatė daugiabalses lietuvių liaudies dainas – sutartines, atliko liaudies dainą „Barkšti, barkšti paukšteliai“. Vaikai pamatė aukštaičių tautinio kostiumo spalvas, raštus.

Užsiėmimo metu „Verdenės“ gimnazijos 3b klasės mokiniai atliko ratelį „Tu, girela Lietuva“, o žaidimą „Prietemėlėj pasibūkim“ žaidė visi renginio dalyviai.

Pristatėme garsią savo paprastumu Aukštaitijos virtuvę. Trečiokai sužinojo, kad aukštaičiai visada mėgo duoną, bulves, blynus, virtinius, pienišką sriubą. Bibliotekoje vaikai ne tik žaidė, dainavo, bet ir vaišinosi gardžiais žagarėliais.

Po „kelionės“ pradinukai sužinojo, kokia graži, įdomi yra mūsų Lietuva.