Ekskursija bibliotekoje „Sužinok, kur gyvena knygos!“

2022 10 12

2022 m. spalio 12 d. Visagino viešojoje bibliotekoje vyko ekskursija „Sužinok, kur gyvena knygos!“. Į svečius pas mus atvyko Visagino „Draugystės“ progimnazijos antrokai.

Apsilankymo tikslas – susipažinti su biblioteka, sužinoti, kokias knygas galima čia rasti. Bibliotekininkė papasakojo vaikams, kur gyvena knygos, kaip jos laukia vaikučių, kaip nori būti skaitomos ir pakvietė bibliotekoje apsilankyti kartu su tėveliais.

Mažieji lankytojai vartė knygas, vertino spalvingus viršelius, juos aptarinėjo su draugais, pažino knygose pavaizduotus herojus. Antrokai apžiūrėjo knygų fondą, susipažino su bibliotekos taisyklėmis. Ekskursijos metu vaikai prisilietė prie nereginčio žmogaus pasaulio – pirštukais lietė Brailio raštu parašytas knygas. Vaikai buvo supažindinti su įvairiomis veiklomis. Mokiniai išsiaiškino, kad skaitykloje yra įvairių žurnalų vaikams, kuriuos galima paskaityti arba paimti į namus, galima daryti namų darbus, žaisti stalo žaidimus, bibliotekoje esančiais kompiuteriais galima spausdinti įvarius darbus ar tiesiog naršyti internete. Išbandė garso terapiją, žaidė lavinamuosius stalo žaidimus. Labiausiai vaikams patiko skyrius, kuriame gyvena vaikiškos knygelės. Mokiniai sužinojo, kaip greitai galima surasti norimą knygą, kaip išdėliotos knygelės lentynose ir kaip reikia elgtis su knyga.

Pažintis su biblioteka vaikams buvo labai naudinga – antrokai įgijo naujų žinių apie biblioteką, knygas, elgesį su knygomis ir bibliotekoje, o visi dar neskaitantys bibliotekoje – panoro tapti skaitytojais.