Renginys

Forumas senjorams „Būkime veiklūs“. Tiesioginė transliacija

2021 11 15


2021 m. lapkričio 26 d. nuo 11.00 val. iki 18.00 val. kviečiame stebėti tiesioginę renginio Forumas senjorams „Būkime veiklūs“ transliaciją Visagino viešojoje bibliotekoje (Taikos pr. 52).

Organizatorių tikslas – atskleisti vyresnio amžiaus žmonėms potencialą, parodyti, kad amžius neturi jokių ribų ir kad pradėti naują veiklą – nėra „misija neįmanoma“.

Į Forumą pakviesti lektoriai yra įsigilinę į vyresnio amžiaus žmonių problemas, nes dažnai apie juos galvoja, žino jų kasdienybę, skausmus ir poreikius, todėl ateina į Forumą papasakoti apie savo projektus.

  • Forumo programa ČIA.

Forumo lektoriai:

Steponas Kulbauskas – Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Horizontalios politikos ir projektų valdymo grupės vyriausiasis patarėjas, besigilinančio į vyresnių žmonių problematiką pranešime „Visuomenės senėjimas – iššūkis valstybei“ apžvelgs ES svarbius sprendimus vyresnei kartai.

Prof. Boguslavas Gruževskis – socialinių mokslų daktaras, Lietuvos socialinių mokslų centro direktorius pranešime „Aktyvumas – laimingo gyvenimo pagrindas“ – atskleis laimingo gyvenimo vyresniame amžiuje sampratą, ypatingą dėmesį skiriant socialinio aktyvumo veiksniams t.t. „Senjorų pasaulio” veiklos kontekste.“ Aktyvumas turi apimti ne tik fizinio, mums plačiai žinomo, aktyvumo sritį, tačiau vyresniame amžiuje dar labiau turi reikštis socialinio, emocinio, akademinio ir net religinio bei savęs pažinimo srityse” – teigia prof. Boguslavas Gruževskis.

Kunigas Algirdas Toliatas pranešime „Senjorų dvasingumo universitetas“ dalinsis mintimis apie tikėjimo galią.

Ermita Kirdeikytė, projekto „Šiandien yra vakar“ autorė. Pranešime „Kartų bendradarbiavimas per kūrybą“ mus pakvies atsigręžti į skaudžią senolių atskirties temą ir skirtingų kartų žmonėms susivienyti bendrai kūrybinei veiklai.

Kristina Čiuželienė „Sidabrinė linija“ projekto įkūrėja trumpai apie savo veiklą: – „Mūsų tikslas – padėti tiems, kurie negali savim pasirūpinti. Tikime, kad nepriklausomai nuo amžiaus ar socialinės padėties, kiekvienas žmogus yra vertas gyvenimo, kurį norisi gyventi“. Pranešimas „Bendravimas ir savanorystė vyresniame amžiuje“.

Vilija Tūrienė – LPS „Bočiai“ Vilniaus miesto bendrijos pirmininkė pranešime „Sveiko senėjimo iššūkiai pandemijos kontekste“ dalinsis bočių nuveiktais darbais. Šiais metais „Bočiai“ švenčia 30 metų veiklos jubiliejų.

Ida Mažutaitienė 15min Turinio rinkodaros redaktorė pranešime „Tu esi aš“ – dėmesys amžėjančiai visuomenei“ pristatys projektą ir jo naudas kiekvienam iš mūsų. Šio projekto misija – pakeisti požiūrį į vyresnio amžiaus žmogų.

Laura Balčiūtė – žurnalo 60+ įkūrėja. Ši moteris vyresnio amžiaus žmonėms jau yra įkūrusi pažinčių svetainę, organizuoja renginius „60+ kine“, kitus užsiėmimus, kurių svarbiausias tikslas – išmokyti senjorus gyventi laimingą gyvenimą, „Metų senjoro“ rinkimų organizatorė papasakos „Kuo visuomenei svarbūs „Metų senjoro“ rinkimai?“

Ona Sakalauskienė Marijampolės Trečio Amžiaus Universiteto rektorė, „Metų senjorės“ titulą nešiojanti moteris, pranešime „Patirties kraitę atskleidus“ dalinsis Trečio amžiaus universitetų patirtimi ir naudomis kiekvienam vyresnio amžiaus žmogui.

Jurgita Veliulytė VŠĮ „Valakupių reabilitacijos centro“ kineziterapeutė, Vilniaus kolegijos lektorė, patyrusi trenerė, pranešime „Gyvenimas be traumų: misija įmanoma?“ pristatys paprastus tačiau veiksmingus pratimus.

Rugilė Bitautaitė VŠĮ „Nacionalinio socialinės integracijos instituto“ Senjoro programos vadovė dalinsis informacija apie „Socialinių paslaugų svarbą kuriant pozityvią senatvę“.

Vida Greičiuvienė „Senjorų pasaulis“ įkūrėja viena iš Forumo organizatorių, pasidalins “Senjorų pasaulio“ vizija, vertybėmis ir veiklomis senjorams internete.