Garsiniai poezijos skaitymai „Gražiausių eilėraščių puokštė“

2023 04 05

„Iš to atminimų kristalo,
Iš mano gražiausių minčių
Atbėgi, ir sėdi prie stalo –
Eilėraščio šventę šventi.“
M. Vainilaitis

Balandžio 4 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale vyko garsiniai poezijos skaitymai „Gražiausių eilėraščių puokštė“, skirti rašytojų A. Matučio – 100-osioms ir M. Vainilaičio – 90-osioms gimimo metinėms ir Tarptautinei vaikų knygos dienai paminėti. Renginyje dalyvavo Visagino „Verdenės“ gimnazijos 1b mokiniai su mokytoja Jūratė Šoliūnaitė Pavilionienė.

Vaikų literatūros klasikai A. Matutis ir M. Vainilaitis sulaukė mažųjų skaitytojų meilės ir suaugusiųjų pripažinimo. Jie visą savo gyvenimą pašventė vaikams. Tai daugelio vaikiškos poezijos rinkinių autoriai, daugelio premijų laureatai. A. Matučio eilėraščių rinktinė „Margaspalvė genio kalvė“ 1984 m. apdovanota tarptautiniu H. K. Anderseno diplomu, poetas įrašytas į premijuotų rašytojų garbės knygą.

Renginio metu skambėjo pačios gražiausios poetų eilės, kurios neabejotinai priklauso lietuvių vaikų literatūros aukso fondui. Pirmokai į biblioteką atsinešė savo piešinius, kuriuose atgijo žinomų vaikų rašytojų poetų eilės.

Dėkojame vaikams ir mokytojai Jūratei už meilę poezijai ir turiningai praleistą laiką.