Renginys

Kūrybos darbų paroda „Harmonija. Pasaulis. Gamta“

2022 04 19


2022 m. balandžio 15 d. Visagino viešosios bibliotekos filialo Meno galerijoje vyko kūrybos darbų parodos „Harmonija. Pasaulis. Gamta“ atidarymas, autorė – Varvara Kalinina.
 
Atidarymo metu buvo paminėta Pasaulinė kultūros diena, kuri yra švenčiama kasmet – balandžio 15 d. Akimirkai buvo atsigręšta į praeitį ir prisiminta kultūros sąvokos atsiradimo istorija. Žodis (lot.) cultus turi žodžio garbinimas reikšmę, o ur verčiant iš sanskrito kalbos, lietuvių kalboje turi šviesos žodžio atitikmenį. Sujungus dvi reikšmes galime gražiai pasakyti, kad „kultūra – tai šviesos garbinimas“.
 
Labai simboliška, kad dailininkė parodai pasirinko iškalbingą ir subtilų pavadinimą „Harmonija. Pasaulis. Gamta“. Pristatydama savo parodą, dalininkė papasakojo apie savo kūrybinį kelią ir eksponuojamus darbus. Ekspoziciją sudaro 25 darbai, kurie pagal savo semantinę reikšmę yra suskirstyti į tris dalis, kiekviena iš kurių atitinka vieną iš parodos pavadinimo žodžių. Kiekvienas žiūrovas neabejotinai atras savo šviesos ir grožio spalvų kampelį, kuriame autorius meno forma išsako savo požiūrį į gamtą, pasaulį ir vidinės harmonijos visumą.
 
Vakaro atmosferą muzikos garsais sušildė itin gražus ir melodingas Edgaro Piščiko muzikos skambesys.
 
Tikimės, kad šis vakaras paliko daug gražių akimirkų ir gerų prisiminimų.
 
Kviečiame visus susipažinti su dailininkės darbais iki gegužės 12 d. (Sedulinos al. 14/3).
 
„Harmonija. Pasaulis. Gamta“

Kūryba jau nuo mažų dienų buvo svarbi mano gyvenimo dalis. Piešiu nuo vaikystės, nes gimiau menininkų šeimoje.

Mėgstamiausios paveikslų temos: lietuvos miestų architektūra ir gamta. Lietuvos architektūra man yra grožis, todėl norėjau tai užfiksuoti savo paveiksluose. Aš bandžiau įsivaizduoti Vilnių, Kauną, Klaipėdą kaip paveikslą. Svarbiausia man koloritas, labai mėgstu ryškias ir gamtos spalvas, kada paveikslas - erdvės akcentas. Nors kartais pagal nuotaiką noriu sukurti švelnių spalvų paveikslus, ramybės atmosferą - toks paveikslas suteikia lengvumo ir jaukumo.

Lietuvos gamta labai graži ir įvairi. Lietuvos vakaruose banguoja Baltijos jūra, rytuose ir pietuose žalumynuose paskendę tyvuliuoja ežerai. Spalva - tai gyvenimas, harmonija, o meno kūriniai mus ramina po sunkios darbo dienos.

Afrika – tokia tolima ir paslaptinga, taip pat man – viena mėgstamiausių temų. Mėgstu tapyti skirtingų moterų atvaizdus. Kiekviena moteris yra unikali. Paveikslai suteikia baigtumo pojūtį erdvėje, įneša energijos, spalvų ir gyvasties.

Varvara Kalinina