Renginys

IAE - 40. Poezijos vakaras „Vilties žvaigždė...“

2023 06 20


Birželio 16 d. Ignalinos atominės elektrinės informacijos centre vyko poezijos vakaras „Vilties žvaigždė...“ Tai yra antroji kraštotyros ir pilietiškumo skatinimo Visagino viešosios bibliotekos projekto „Visagino istorijos puslapiai“ dalis.
  
Sukanka 40 metų, kai 1983 m. gruodžio 31 d. buvo pradėtas eksploatuoti pirmasis IAE energetinis blokas. Per trumpą laiką buvo pastatyta galingiausia pasaulyje atominė elektrinė, be kurios nebūtų pastatytas ir jos miestas palydovas - Visaginas. Didžiulis kūrybinis darbas neįmanomas be žmonių, kurie susivienijo bendram tikslui. Kurdami ateitį, jie kūrė ir save – savo likimą ir charakterius. Būtent jiems, Ignalinos atominės elektrinės statybų istorijos liudininkams ir dalyviams, buvo skirtas šis poezijos vakaras, kuris vyko gražiai išpuoselėtoje elektrinės komplekso teritorijoje, šalia plataus Drūkšių ežero.
  
Sveikinimo žodį tarė ilgametis IAE vadovas Viktoras Ševaldinas, kuris papasakojo statybų proceso istorijos eigą, pasidalino prisiminimais ir iššūkiais, su kuriais teko susidurti atominei elektrinei jos eksploatacijos nutraukimo eigoje. Taip pat garbus svečias deklamavo savo sukurtus eilėraščius, kurie pritraukė visų klausytojų dėmesį ir sužavėjo eilėse skambėjusių žodžių nuoširdus įtaigumas.
  
Viktorui Ševaldinui antrino ir kiti buvę ilgamečiai IAE darbuotojai, kurie kartu pasinėrė į praeitį ir dalinosi įspūdžiais apie tą įtemtą statybų laikotarpį, kurį įamžino V. Čupačenko (1923 - 2005) fotoaparatas. Renginio metu dalyvavusi fotografo žmona, Marija Ščerbakova, papasakojo apie archyvo istoriją ir jo svarbą Visagino miesto kultūros kontekste.
  
Renginyje taip pat dalyvavo dabartiniai atominės elektrinės darbuotojai, ilgamečiai Visagino statybininkų klubo nariai, miesto gyventojai ir svečiai, kurie prisidėjo prie jaukios atmosferos kūrimo ir  leido visiems pasinerti į žavesio kupiną poezijos pasaulį, kuriame atsispindėjo žmonių įgimtas grožio ir laimės siekis, viltys, praėjusios laikmečio kūrybinė dvasia, išgyvenimai bei subtilių jausmų raiška.
  
Protarpiais tarp poezijos skaitymo, buvo įgarsintos reikšmingos laikraščio „Energetikas“ ištraukos, rodoma dokumentinė foto ir vaizdo medžiaga. Taip pat poezijos vakarą gražiai papuošė lyrinės dainos ir suskambėjusi F. Šopeno ir F. Listo, A. Koplando kompozitorių muzika, kurią atliko Marija Kaliničenko ir Anastasija Lečickaja (mokytoja Karina Gurina).
  
Poezijos vakaras praėjo jaukioje ir nerūpestingoje aplinkoje. Pabaigoje svečiai buvo pakviesti prie bendro stalo, kurį parūpino IAE valgykla, ir kartu pasinaudoti galimybe pabendrauti vienas su kartu artimam draugų rate.
  
Dėkojame visiems renginio dalyviams. Tikimės, kad kartu praleistas laikas paliko visiems gerus įspūdžius ir gražias emocijas.