Interaktyvi paroda „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“

2022 04 20

„Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“ – nuotykių pilna kelionė simboliniu laivu, kurį potvynis atnešė į Visagino viešąją biblioteką. Per septynias savaites parodą aplankė 186 lankytojai. Edukacijų dalyviais tapo Visagino lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“, „Auksinis raktelis“, „Gintarėlis“ priešmokyklinių grupių ugdytiniai su auklėtojomis, „Verdenės“ gimnazijos, „Žiburio“ pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai su mokytojomis.

Vaikai keliavo su Šiaurės šalių literatūros personažais, atliko daug užduočių. Iš vikingų laivo žvejojo įvairių spalvų butelius. Juose rado įdomių faktų apie garsiuosius vikingus, sprendė literatūrinius rebusus, rašė žinutę kitiems jauniesiems žvejams. Literatūriniame žemėlapyje vaikai apgyvendino jau žinomus personažus Karlsoną, mamulę Mū, Coliukę, puokius, Kalėdų senelį ir kitus, susipažino su naujais herojais.

Priešmokyklinukai ir pradinukai noriai tapo knygų iliustratoriais. Vieni perpiešė patikusios knygos iliustraciją, kiti piešė mėgstamos pasakos herojų. Viliojo vaikus ir poezijos siena, kurioje jie parašė trūkstamas posmų eilutes. Jaunieji edukacijų dalyviai smagiai ir turiningai praleido laiką.

Dėkojame Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešąjai bibliotekai už paskolintą interaktyvią ekspoziciją, kuri padėjo pristatyti vaikams skirtą Šiaurės šalių literatūrą ir ugdyti jų skaitymo įpročius.