Knygos „Aš – Rokas Žilinskas“ pristatymas Visagino bibliotekoje

2024 06 08

2024 m. birželio 7 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale įvyko knygos „Aš – Rokas Žilinskas“ pristatymas.

Birželio 6 d. minėjome jau septintąsias Roko Žilinsko mirties metines – žinomo žurnalisto, žinių vedėjo, politiko ir visuomenės veikėjo. Savo nuveiktais darbais, atvirais pokalbiais ir charizmatiška asmenybe R. Žilinskas paliko ryškų pėdsaką Lietuvos istorijoje.

Praėjusių metų pabaigoje Roko sesuo Monika ir bičiulė žurnalistė Daiva Žeimytė-Bilienė išleido knygą „Aš – Rokas Žilinskas“, skirtą šviesaus atminimo politikui. Šioje knygoje sugulė jo rašyti straipsniai, įžvalgos, pamąstymai ir kitų žurnalistų daryti interviu su Roku. Taip pat dalį knygos turinio sudaro Roko draugų, bendražygių ir kolegų prisiminimai apie jį. Knyga gausiai iliustruota nuotraukomis iš asmeninio R. Žilinsko archyvo ir jo profesinės veiklos.

Susitikimo metu Monika Žilinskaitė pristatė knygos turinį, leido iš arčiau pažinti brolio asmenybę. Ji papasakojo apie jo vaikystės nuotykius, kelionę po Indiją, darbą nacionalinėje Lietuvos televizijoje ir vėliau – Seime.

Džiaugiamės, kad galėjome prisiminti talentingąjį Roką ir sužinoti naujų, negirdėtų dalykų apie jo gyvenimą bei veiklą.