Renginys

Kūrybinis – edukacinis užsiėmimas „Mano spalvoti žirgai“

2023 03 24


„Paprasčiausiai pasiilgau arklio,
jo protingų ir gerų akių.“
(Justinas Marcinkevičius)

Lietuvos Respublikos Seimas 2023-iuosius paskelbė Žirgo metais. Žirgai – lietuvių gyvenime buvo vieni svarbiausių gyvenimo palydovų. Visais laikais žmonės mylėjo ir gerbė šį protingą gyvūną. Didžiausias lietuvių pasididžiavimas buvo žemaitukais vadinami žirgai. Prieš šimtą metų, 1923 m. Plungėje buvo įsteigtas pirmasis Lietuvoje valstybinis žirgynas. Vytis arba raitelis su žirgu yra mūsų valstybės heraldinis simbolis.

2023 m. kovo 24 d. Visagino viešosios bibliotekos filiale (Sedulinos al. 14/3) į edukaciją „Mano spalvoti žirgai“ susirinko Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijos 1c klasės mokiniai (mokytoja Tatjana Pulenko), norintys sužinoti daugiau apie žirgus.

Edukacinio užsiėmimo metu vaikai sužinojo daug naujų ir įdomių dalykų apie šiuos nuostabius gyvūnus. Žiūrėjo animacinį filmą pagal žinomą visame pasaulyje Anos Siuvel kūrinį „Juodasis gražuolis“. Tai labai miela istorija apie nepaprastą arkliuką, kuriam lemta patirti ypatingus nuotykius, pažinti gėrį ir blogį. Taip pat dekoravo iškarpytus arkliukus spalvotais medžiaginiais siūlais. Tikimės, kad sukurti dirbiniai papuoš jų namų aplinką ir išpildys jų brangintą svajonę, o peržiūrėtas filmukas paliks gražius prisiminimus apie šią nuotaikingą dieną.

Linkime vaikams draugauti su knyga ir atrasti laiką maloniam skaitymui.