Kūrybinis konkursas 5-12 klasių moksleiviams „Sukurk knygos viršelį!”

2021 04 01

Įsibėgėjantis pavasaris atneša naujų iniciatyvų ir veiklų. Kviečiame 5–12 klasių moksleivius dalyvauti Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos paskelbtame moksleivių kūrybos konkurse ir sukurti knygos viršelio projektą mėgstamo lietuvių arba užsienio autoriaus knygai. Darbų autorių lauks Nacionalinės bibliotekos įsteigti prizai. Geriausi darbai bus publikuojami iliustruotame mėnesiniame bibliotekų bendruomenės žurnale „Tarp knygų“.

Svarbiausia – kūrybiškumas, todėl viršelis gali būti pieštas, sukurtas iš nuotraukų, siūtas ar net nulipdytas iš molio. Dalyviai gali laisvai pasirinkti viršelio kūrimo techniką, stilių, taip pat ir tai, kokio tipo viršelį siekia sukurti. Šiuo konkursu siekiama sukurti terpę moksleivių kūrybiškumo atsiskleidimui bei pamatyti, kaip įvairius kūrinius, autorius mato jaunieji skaitytojai.

Viršelio nuotrauką ar patį viršelį (JPG, PNG formatu) iki 2021 m. balandžio 30 d. atsiųskite el. paštu konkursai@lnb.lt. Laiške nurodykite savo vardą, pavardę arba slapyvardį, kurioje klasėje mokotės bei knygos, kuriai kūrėte viršelį, pavadinimą.

Dalyvių darbus vertins knygų dailininkė, iliustruotoja Sigutė Chlebinskaitė, parodos „Exegi monumentum: Lietuvos rašytojų įamžinimas“ dizainerė Kotryna Abromaitytė, komiksų kūrėja, menininkė Miglė Anušauskaitė, parodos „Exegi monumentum: Lietuvos rašytojų įamžinimas“ bendraautorė, Nacionalinės bibliotekos Dokumentinio paveldo tyrimų departamento Lituanistikos skyriaus tyrėja Valda Budreckaitė. Komisijos gretas stiprins ypatingi darbų vertintojai – konkurso dalyvių bendraamžiai, Nacionalinės bibliotekos Vaikų ir jaunimo literatūros departamento Knygų klubo nariai.

Plačiau apie konkursą ir jo taisykles: