Renginys

Kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją – Leidėjų forumą

2021 05 04


Artėja puiki šventė – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos diena. Šia proga kviečiame stebėti tiesioginę transliaciją – Leidėjų forumą.

Forumo diskusijos vyks 2021 m. gegužės 6 d. 10.00 val. Lietuvos nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje ir bus transliuojamos tiesiogiai akcijos „Lietuva skaito“ socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje ir Nacionalinės bibliotekos „Youtube“ kanale.

Leidėjų forumas – pirmą kartą vykstantis renginys. Tai – pokalbiai su Lietuvos leidėjais šiandien aktualiomis temomis. Šių metų forume – penkios diskusijos, kuriose bus kalbama apie tai, kaip pakito leidyklų veikla. Ar dėl pandemijos jos knygų skaitytojams gali pasiūlyti mažiau, nei norėtų? Kaip įsivaizduojamas ateities skaitytojas, ar knyga Lietuvoje jau yra prieinama visiems, norintiems pažinti literatūrą? Koks yra šiandienos vaikų literatūros leidėjas, kaip jis augina savo skaitytojus? Aktualius klausimus su leidėjais kels ir jaunimas – kas yra svarbu jaunam žmogui?

Šis forumas yra dalis akcijos „Lietuva skaito“, kuri skirta gegužės 7-ajai, Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienai. Šiai temai skirti renginiai prasideda nuo balandžio 23-iosios – Pasaulinės kalbos ir knygos dienos. Šiemet akcija kviečia skaityti vaikams, o šeimas kurti skaitymo tradiciją namuose.

Renginį organizuoja Lietuvos leidėjų asociacija kartu su Lietuvos nacionaline Martyno Mažvydo biblioteka, IBBY Lietuvos skyriumi. Remia Lietuvos kultūros taryba.

Forumo programa:

  • 10.00–10.50 val. Apie vaikų literatūrą ir skaitymą nuo pirmųjų dienų. Koks yra šiuolaikinis vaikų literatūros leidėjas? Moderuoja Kristina Savickytė. Dalyvauja: Audronė Macijauskienė (leidykla „Alma littera“), Sigita Pūkienė (leidykla „Aukso žuvys“), Daiva Rudytė (leidykla „Tikra knyga“), Arvydas Vereckis (leidykla „Nieko rimto“).
  • 11.00–11.50 val. Knygos visiems: apie knygų prieinamumą. Moderuoja Vincas Grigas. Dalyvauja: Eglė Jokužytė (leidykla „Verslas ar menas“), Aurimas Mikalauskas (leidykla „Audioteka“), Alisa Žarkova (Lietuvos aklųjų biblioteka).
  • 12.00–12.50 val. Apie ateities leidėją ir ateities skaitytoją. Moderuoja Audrius Ožalas. Dalyvauja: Nijolė Daujotytė (leidykla „Odilė“), Monika Gimbutaitė (leidykla „Lapas“), Benas Arvydas Grigas (leidykla „Rara“), Giedrė Kadžiulytė (leidykla „Apostrofa“), Tomas Šinkūnas (leidykla „Phi knygos“).
  • 13.00–13.50 val. Jaunimas kalbina leidėjus jiems aktualiomis temomis. Moderuoja Neringa Fadejevaitė. Dalyvauja: Danguolė Kandrotienė (leidykla „Debesų ganyklos“), Saulius Repčka (Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla), Lolita Varanavičienė (leidykla „Tyto alba“).
  • 14.00–14.50 val. Vaikų literatūra pandemijos metais: kas pasikeitė? Moderuoja Austėja Kuskienė. Dalyvauja: Jaunius Lingys (leidykla „Tikra knyga“), Arvydas Vereckis (leidykla „Nieko rimto“), Inga Gresienė, Šiuolaikinės mokyklos centro mokytoja, Edita Šlekienė, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos bibliotekininkė ir mokytoja, Eglė Baliutavičiūtė, literatūrologė, rašytoja.