Renginys

Literatūrinė-edukacinė pamoka bibliotekoje

2022 06 09


2022 m. birželio 9 d. Visagino viešosios bibliotekos filialo Meno galerijoje svečiavosi VKMA muzikinės-choreografinės studijos ugdytiniai ir jų mokytojos – mokytoja metodininkė Natalia Matyskina ir klasikinio šokio mokytoja Tatjana Ježova.

Lankymosi metu vyko atvira pamoka, kurios metu mokiniai, stebėdami eksponuojamus tapybos darbus galerijoje, turėjo išsirinkti gražiausią jiems atrodantį paveikslą ir pagrįsti savo apsisprendimą žodžiais, išreiškiant jausmus rišlia ir gražia kalba.

Antroje pamokos dalyje dėmesys buvo skirtas literatūrai. Mokiniai turėjo atspėti, koks literatūros kūrino veikėjas atsispindi ekrane ir pasakyti knygą, kurioje jis yra aprašomas. Tai buvo gera proga prisiminti gerai žinomus literatūros kūrinius bei susipažinti su naujomis knygomis, atrandant sau naujus, dar nežinomus, veikėjus. Stalai buvo užpildyti įvairiomis paveikslų graviūromis, kurios atrado savo vietą po kiekvienos knygos pavadinimu.

Likusioje pamokos dalyje vaikai buvo sudominti rusų literatūros klasika ir jų atstovais. Populiarus kūrinys gali greitai pasimiršti, tačiau klasikinis kūrinys sugeba atlaikyti laiko išbandymą ir neprarasti savo aktualumo. Vaikai buvo skatinami domėtis literatūra ir skaityti knygas. Kartu buvo priminta skaitymo skatinimo akcija „Vasara su knyga“, kurios metu kiekvienas gali naudingai praleisti vasaros laiką su knyga ir sudalyvauti loterijoje, laimint įvairius prizus.

Tikimės, kad laikas praleistas kartu, padovanojo mokiniams gerą nuotaiką ir buvo naudingas jų mokymo ir ugdymo procese. Linkime sėkmės!