Literatūros popietė „Mes iš Šiaurės šalių“

2022 11 21

Lapkričio 21 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje vyko literatūros popietė „Mes iš Šiaurės šalių“, skirta Šiaurės šalių literatūros savaitei. Tai jau trečią dešimtmetį vykdomas kultūros projektas, kurio tikslas yra puoselėti garsinio skaitymo tradiciją, propaguoti Šiaurės šalių literatūrą ir prisidėti prie skaitymo skatinimo. Šių metų literatūros savaitės tema „Gamta Šiaurėje“.

Visagino „Verdenės“ gimnazijos ir„Žiburio“ pagrindinės mokyklos trečių klasių mokinius supažindinome su gražia Skandinavijos šalių gamta: miškais, ežerais, salomis, kalnais. Pateiktyse vaikai pamatė natūralius gamtos stebuklus fiordus, išvydo Norvegijos kalnuose gyvenančias būtybes - trolius. Trečiokai pakeliavo po Švedijos literatūrinį parką „Astridos Lindgren pasaulis“, pamatė oficialią Mumių buveinę Suomijoje.

Pristatėme suomių vaikų ir paauglių rašytoją Timą Parvelą ir jo populiarią knygų seriją apie Elę ir jos draugus.Vaikai pamatė mėgstamas švedų vaikų rašytojo ir iliustruotojo Sveno Nordqvisto knygeles apie dėdulę Petsoną ir nenuoramą katiną Findusą.

„Žiburio“ pagrindinės mokyklos 3a klasės mokiniai (mokytoja L.Čižienė) skaitė ištraukas iš T.Parvela knygos „Elė Laplandijoje“, o„Verdenės“ gimnazijos trečiokai (mokytoja A.Popova) pristatė S. Nordqvist knygą „Nelaimingas petsonas. Sąmyšis darže“. Renginio dalyviai klausėsi audio pasakos „Nelaimingas Petsonas“, o pateiktyse stebėjo puikias S. Nordqvist iliustracijas šiai knygai.

Bibliotekoje parengtos dvi trečiokų piešinių ir darbelių parodos „Gamta šiaurėje“ ir „Lapai rudenį“.

Džiaugiamės, kad tokios skaitymo akcijos suburia vaikus, paskatina skaityti ir dalintis skaitymo džiaugsmu.