Literatūros popietė „Šiaurės šalių vaikų knygų potvynis“

2022 03 15

2022 m. kovo 15 dieną Viešąją biblioteką aplankė „Žiburio“ pagrindinės mokyklos 2a klasės mokiniai su mokytoja. Literatūros popietės metu mokiniai keliavo kartu su žymiais Šiaurės šalių literatūros personažais, aktyviai spėjo užšifruoto kūrinio pavadinimą. Vaikai žvejojo įvairių spalvų butelius, juose rado įdomių duomenų apie garsiuosius vikingus. Antrokai sužinojo, kad vikingai buvo žemdirbiai ir prekeiviai, puikūs jūreiviai, kariai, plėšikai. Jie kalbėjo senovės skandinavų kalbų dialektu, buvo narsūs, ištvermingi, plaukiojo mažais, greitais laivais.

Vaikai noriai kūrė eiles. Eiliavo ne paprastai, o pagal eiliavimo meistrų puokių siūlomą eiliavimo metodiką. Viena eilutė jau buvo parašyta, o kitą iš atskirų žodžių dėliojo patys. Literatūriniame žemėlapyje mokiniai susipažino su naujais herojais ir apgyvendino jau žinomus personažus - Karlsoną, Mamulę Mū, Coliukę, Puokius, Trolius Mumius ir kitus.

Džiugu, kad vaikai turi galimybę lankytis bibliotekoje ir daug patirti.