Renginys

Oksanos Voroninos išaugintų rožių paroda „Karališkoji rožė“

2024 06 17


2024 m. birželio 17-30 dienomis Visagino viešoje bibliotekoje, adresu Taikos pr. 52, veiks Oksanos Voroninos išaugintų rožių paroda „Karališkoji rožė“, skirta miesto šventei. Kviečiame apsilankyti!

Gyvenime visada yra vietos grožiui, o tai ypač pasakytina apie gėles. Jos turi nuostabų gebėjimą paprastą dieną paversti ypatinga, suteikdamos džiaugsmo ir įkvėpimo. Oksana Voronina, jau daugiau nei penkerius metus skiria savo pomėgiui – auginti rožes.

Gėlės, ypač rožės, nuo seno traukia žmonių dėmesį savo išskirtiniu grožiu ir simbolika. Senovės kultūros joms priskyrė magiškų savybių ir tikėjo jų įtaka žmogaus likimui. Laikui bėgant žmonės išmoko gėles naudoti ne tik puošybai, bet ir gydymui. Iš jų gaminami nuovirai, užpilai ir net arbata, kurie suteikia nuostabų skonį ir aromatą.

Rožės, žinoma, užima ypatingą vietą šiame gėlių panteone. Jos tapo ne tik grožio, bet ir įvairių žmogiškųjų jausmų simboliu. Senovės Graikijoje rožė dėl savo pumpuro formos simbolizavo amžinybę. Kitose kultūrose ji buvo jaunystės ir gyvenimo laikinumo simbolis, pabrėžiantis grožio efemeriškumą, kuris laikui bėgant nyksta. Romoje rožė tapo nugalėtojų gėle, pabrėžiančia triumfą ir šlovę.

Rožės spalva turi savo ypatingą reikšmę ir gali perteikti skirtingas žinutes. Raudonos rožės simbolizuoja meilę, rožinės – švelnumą ir simpatiją, baltos – pagarbą, o oranžinės – džiaugsmą ir šviesius įvykius. Taigi rožės tampa universalia jausmų kalba, padedančia išreikšti pačias nuoširdžiausias emocijas.

Oksanos Voroninos gyvų rožių paroda – tai ne tik jos įgūdžių demonstravimas, bet ir priminimas mums visiems apie grožio ir gamtos svarbą mūsų gyvenime. Šios gėlės sugeba įkvėpti, džiuginti ir suteikti nepamirštamų įspūdžių, todėl mūsų pasaulis tampa šviesesnis ir geresnis.