Pristatytas naujas virtualus žaidimas „Draugoteka“

2023 05 30

Šiandien bibliotekoje šurmuliavo Visagino „Verdenės“ gimnazijos 5 – 8 lavinamųjų klasių mokiniai su mokytojomis, kuriems bibliotekininkės žaismingai ir įdomiai pristatė naują virtualų žaidimą „Draugoteka“. Žaidimo tikslas – formuoti moksleivių įprotį skaityti, gilinti žinias ir padėti skaitymo patirtis pritaikyti socialinių santykių kūrimui su aplinka. Pristatymo metu jaunuoliai aktyviai atliko užduotis, strategavo, fantazavo, atsakinėjo į klausimus ir dirbo komandoje!

Kas ta #Draugoteka?

NEMOKAMA inovatyvi mobilioji programėlė!

Draugoteka – mobilioji programėlė, skatinanti 10–15 metų jaunimą atrasti knygų skaitymo džiaugsmą

Parsisiuntęs programėlę žaidėjas patenka į virtualios bibliotekos erdvę, kurioje sutinka penkis nepažįstamus, skirtingų patirčių, pomėgių ir iššūkių patiriančius paauglius. Susidraugavęs su jais žaidėjas išgirs kiekvieno veikėjo istoriją bei kaip vieną ar kitą problemą išspręsti padėjo konkreti knyga.

Draugotekos lentynos ir knygomatai – Jūsų artimiausioje bibliotekoje!

Veikėjų rekomenduojamas knygas žaidėjas gali iš karto užsisakyti programėlėje, pasirinkęs sau patogią biblioteką. Specialias 20–ies skirtingų Draugotekoje rekomenduojamų knygų lentynas rasite 39-iose Kauno, Klaipėdos ir Panevėžio regionų bibliotekose. Išsamus bibliotekų sąrašas čia: https://bit.ly/3Lhwd2j

Nepatogu derintis prie bibliotekos darbo laiko?

Tose pačiose bibliotekose įrengti ir Draugotekos knygomatai, tad skaitytojai pasiimti ir grąžinti knygas gali sau tinkamu laiku, naudodamiesi mobiliąja programėle.

Išbandykite programėlę čia:

-----------

Žaidimą kūrė Norvegų žaidimo dizaino kompanija „Black Book AS“. Projektas finansuojamas Europos ekonominės erdvės finansavimo mechanizmo lėšomis.