Projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ pirmasis įvadinis renginys

2023 05 31

2023 m. gegužės 31 d. Visagino viešojoje bibliotekoje vyko Projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ programos „Tarpkultūrinis tiltas. Susivienijimas per kultūros prizmę“ pirmasis įvadinis renginys.

Svarbiausias projekto siekis buvo sukviesti ir suburti mūsų mieste gyvenančius ukrainiečius, pabėgusius nuo karo. O pirmojo renginio metu susirinkęs gausus būrys ukrainiečių šeimų pažindinosi tarpusavyje, pasakojo, iš kur atvyko, ką veikė ir kaip sekasi kurtis mūsų mieste.

Projekto sumanytojai supažindino su projektu ir jo veiklomis. Papasakojo Visagino miesto istoriją ir legendą apie miesto pavadinimo kilmę. Bibliotekoje veikė Aukštaitijos tautinio kostiumo paroda. Tad susitikimo dalyviams buvo pristatytas tautinis kostiumas, papasakota jo istorija ir demonstruotas nuometo rišimas.

Visi dalyviai vaišinosi mėtų arbata ir sausainiais. Susitikimas buvo šiltas ir jaukus, lyg susitiko seniai pažįstami žmonės. Su nekantrumu laukiame kito susitikimo.