Renginys

Renginys „Vasaros žolynų brydė“

2023 06 21


Birželio 20 d. Visagino viešojoje bibliotekoje vyko Projekto „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija“ programos „Tarpkultūrinis tiltas. Susivienijimas per kultūros prizmę“ antrasis renginys „Vasaros žolynų brydė“.
 
Susirinkome pušų apsuptoje pievelėje, tarp gausybės žolynų. Edukaciją vedė Aukštaitijos nacionalinio parko kultūrologė Sigutė Mudinienė. Ji pasakojo apie tai, kad magiškos augalų savybės nuo seno buvo gerai pažįstamos mūsų protėviams. Paprastas žmogus turėjo savitą bei labai artimą ryšį su gamta, nes gyveno pagal jos ciklus. Akcentavo, kad žolynai žmogų lydi visą jo gyvenimą. Kultūrologė pagrindinį dėmesį skyrė vainiko reikšmei. Vainikai, ratai, rateliai buvo dėliojami iš akmenų, bet gražiausi – pinami iš laukų žolynų. Sužinojome apie vainiko reikšmę ir svarbą žmogaus gyvenime.
 
Kadangi susitikimas vyko artėjant gražiausiai vasaros šventei – Joninėms, susitikimo dalyviai pynė vainikus. Ukrainietės pasidalijo savo vainikų pynimo tradicijomis ir kitais švenčių papročiais. Kur žolynai, ten ir burtai. Kiekvienas norintis galėjo sužinoti, augalų, įpintų į savo vainiką, reikšmę ir kokius metus jie atneš.
Susitikimas buvo šiltas, kvapnus ir smagus. Džiaugiamės užsimezgusia draugystę ir laukiame kitų susitikimų.
 
Projektas „Pabėgėlių iš Ukrainos priėmimas ir ankstyva integracija" Nr. HOME/2022/AMIF/AG/EMAS/TF1/LT/0013 finansuojamas iš prieglobsčio, migracijos ir integracijos fondo priemonės „Pagalba ekstremaliosios situacijos atveju" lėšų.