Renginys

Rytmetis „Knygų pasaulyje“

2021 10 06


„Niekas kitas taip nesužadina ir neugdo vaiko vaizduotės, kaip knyga. Pamatykime džiaugsmą vaiko akyse, kai jis perskaito pirmąjį žodį ir į rankas pasiima pirmąją knygutę“ (Astrida Lindgren).

Knygos, kaip ir saulės paskirtis vienoda – šviesti ir šildyti. Knygų skaitymas lavina vaizduotę, kūrybingumą, turtina vaiko kalbos žodyną, pasaulėžiūrą.

Darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai – penkiamečiai, todėl su knygelėmis bendrauja noriai. 2021 m. spalio 6 d. jie lankėsi Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje.

Vaikus pasitikusios bibliotekos darbuotojos pirmiausiai pakvietė susipažinti su pasakų knygelėmis. Vaikai atrado gerai žinomus, o taip pat ir dar nematytus, neregėtus pasakų herojus. Ekskursijos po biblioteką metu ugdytiniai apžiūrėjo knygų lentynas, skaityklą. Bibliotekininkės vaikus supažindino su bibliotekos taisyklėmis, parodė daug įdomių, įvairaus dydžio knygelių. Didelis siurprizas vaikų laukė žaislotekoje – daug įdomiausių žaidimų. Visi linksmai pažaidė žaislotekoje. Viešnagė bibliotekoje neprailgo, vaikai patyrė daug gerų emocijų, praturtino savo patirtį apie knygas, knygų „namus“ – biblioteką. Atsisveikindami su bibliotekininkėmis jie pažadėjo čia apsilankyti dar kartą kartu su tėveliais ir tapti bibliotekos skaitytojais.