Rytmetis „Mes iš Šiaurės šalių“

2023 11 17

2023 m. lapkričio 17 dieną Visagino viešojoje bibliotekoje apsilankė Visagino lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ „Ąžuoliuko mokyklėlės“ grupės ugdytiniai kartu su pedagogėmis.

Keletas vaikų į biblioteką atėjo pirmą kartą, todėl supažindinome su biblioteka ir visais jos skyriais.

Rytmečio metu pristatėme lapkričio 13-19 dienomis vykdomą kultūros projektą – Šiaurės šalių literatūros savaitę, jos temą „Kalėdos Šiaurėje“. Vaikai pamatė suomių, švedų, danų, norvegų populiarių vaikų autorių knygas. Mažieji atidžiai klausėsi mėgstamo švedų vaikų rašytojo Sveno Nordkvisto „Petsono ir Finduso Kalėdos“ knygelės ištraukų.

Priešmokyklinukai stebėjosi vaikiškų knygų gausa, vartė įvairių formų ir turinio knygas. Jiems patiko knygos su staigmenomis: atveriamais langeliais, muzikinės, erdvinės. Bevartant knygeles netrūko gerų emocijų ir džiaugsmo.

Vaikai sužinojo, kaip tapti bibliotekos skaitytoju ir parsinešti patinkančią knygą namo. Manome, kad taip padėjome atrasti stebuklingą knygų pasaulį.