Renginys

Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas

2022 12 08


2022 metų gruodžio 5-6 dienomis Visagino viešosios bibliotekos specialistai kartu su Utenos regiono kultūros įstaigomis dalyvavo mokymuose pagal Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos įgyvendinamą kvalifikacijos tobulinimo projektą „Šiuolaikinių technologijų taikymas ir kūrybiška partnerystė populiarinant kultūros paslaugas. Dalis II”, kurį remia Lietuvos kultūros taryba. Tai tęstinis projektas kultūros darbuotojų žinioms apie skaitmeninę reklamą ir marketingą tobulinti. Projekto poreikį ir aktualumą apsprendė tai, jog regionų socialinės ir kultūrinės atskirties kontekste svarbu skatinti ir motyvuoti žmones naudotis vietos kultūros įstaigų paslaugomis, didinti gyvenimo čia patrauklumą siūlant kultūrinio ugdymo, saviraiškos, kūrybiškumo veiklas ir pateikiant jas kaip alternatyvą kitoms tobulėjimo neskatinančioms ir mažiau prasmingoms veikloms.

Mokymai vyko unikalioje erdvėje – Paliesiaus dvare (Ignalinos rajonas), kuriuos vedė kompetentingi dėstytojai: Akvilė Kavaliauskaitė, TV laidų kūrėja, rašytoja, Romuald Nareiko, UAB „Delfi“ skaitmeninės rinkodaros skyriaus vedėjas, Donatas Talutis, Meta Marketing partneris ir skaitmeninės reklamos taktikas. Pagal parengtą programą dalyviai mokėsi kūrybinio rašymo, Google reklamos platformos galimybių, vaizdo reklamos taikymo, papildomų Google ADS reklamos galimybių, sužinojo apie Facebook algoritmo ir reklamos aukciono veikimo principus, Facebook/Instagram paskyrų įrankius ir jų naudojimą, kryptis, kuriomis suka Meta produkcija.

Dalyvavę projekte Visagino viešosios bibliotekos darbuotojai išplėtė savo supratimą apie interneto komunikacijos pritaikymą vartotojų poreikiams, susipažino su optimizuoto interneto galimybėmis, sustiprino kūrybiškumo ir išradingos komunikacijos gebėjimus.

Dėkojame Utenos A. ir M. Miškinių viešosios bibliotekos direktorei Vidai Garunkštytei už kvietimą dalyvauti šiame projekte, kuriame įgijome naujų žinių sėkmingam darbui apie modernių paslaugų, veiklų viešinimo ir jų vartotojų pritraukimo formas.