Renginys

Skaitmeninė savaitė 2022

2022 03 14


Skaitmeninė savaitė (angl. ALL DIGITAL Week) – visoje Europoje organizuojama kasmetinė skaitmeninės įtraukties ir skaitmeninių įgūdžių ugdymo akcija, kuri siekia paskatinti ES šalių piliečius nuolat tobulinti savo skaitmeninius įgūdžius, atrasti technologijas, jų kuriamą naudą.

Tiek asmeninėje, tiek profesinėje veikloje tampame vis labiau priklausomi nuo skaitmeninių technologijų, taigi nenuostabu, kad darbdaviai vis dažniau reikalauja skaitmeninio raštingumo įgūdžių. 2021 m. Europos Komisijos duomenimis, šiandien skaitmeniniai įgūdžiai būtini 90 proc. darbų. Siekdama padėti įgyti jų visų amžiaus grupių žmonėms, asociacija „Langas į ateitį“ jau nuo 2010 m. koordinuoja kasmet Lietuvoje vykstančią europinę akciją „Skaitmeninė savaitė 2022“. Šiais metais akcija išsiplėtė į penkias savaites ir vyks kovo 14 – balandžio 14 d.

KAS VYKS?

Kiekvieną savaitę tiesioginės vaizdo transliacijos Zoom platformoje su ekspertų įžvalgiomis ir patarimais, galimybė klausti ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus, žinių patikrinimo testai ir interaktyvios pamokos padėsiančios savarankiškai patobulinti savo skaitmenines žinias.

KADA?

  • Pirmosios savaitės tema (kovo 14-18 d.) – „Kokie mano skaitmeniniai įgūdžiai?“. Šią savaitę dalyviai turės progą įsivertinti savo žinias ir atrasti jų spragas, trukdančias efektyviai dirbti ir kokybiškai gyventi.
  • Antroji savaitė, vyksianti kovo 21-25 d., susitelks ties kibernetinio saugumo žiniomis ir saugesniu elgesiu internete.
  • Trečiosios savaitės tema (kovo 28 d. – balandžio 1 d.) – STEM įgūdžiai (tai gamtos mokslų, technologijų, inžinerijos ir matematikos srities žinios).
  • Balandžio 4-8 d., ketvirtąją savaitę, tobulinsime skaitmeninius įgūdžius.
  • Paskutinioji, penkta akcijos savaitė (balandžio 11-14 d.) skiriama kritiniam mąstymui stiprinti.

KAM SKIRTA?

Visiems gyventojams, siekiantiems patobulinti savo skaitmeninius įgūdžius.

KUR?

Daugiau informacijos apie akcijos „Skaitmeninė savaitė 2022“ veiklas Lietuvoje rasite www.epilietis.lt, o visos ES renginius www.alldigitalweek.eu.

Sekite naujienas „Langas į ateitį“ Facebook paskyroje.