Renginys

Susitikimas su fotomenininku Algimantu Aleksandravičiumi „Fotografija, pakvietusi Žodį“

2021 09 21


2021 m. rugsėjo 29 d. 16.00 val. Visagino viešosios bibliotekos filialo Meno galerijoje (Sedulinos al. 14/3) vyks susitikimas su Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatu, geriausiu Lietuvos portretistu tituluojamu Algimantu Aleksandravičiumi. Renginys nemokamas, įėjimas tik turintiems Galimybių pasą.

Renginyje „Fotografija, pakvietusi Žodį“ fotomenininkas prisistatys naujame amplua, pateikdamas savo tekstus, o kartu supažindins su savo darbų lobynu – ir naujausiomis, ir brandžiausiomis ankstesnio meto fotografijomis.

A. Aleksandravičius pribloškia savo kūrybos gausa ir verte. Visi, kurie bent kiek domisi fotografija, žino šio iškilaus menininko fotokūrinius, tačiau jis pirmąkart skaitys savo eseistikos ir poezijos tekstus, kurie netęsia fotografijų erdvės, o gyvena atskirai kaip savarankiška kūrybos forma.

„Šiame menininke visada budi žodžio šauksmas. Nes tiek fotografijos, tiek žodžio prigimtinis vardiklis – bendras. Tai kyla iš geismo pamatyti ir atsiverti. Menininko nuostaba virsta vaizdu ir žodžiu“, – sako bibliotekos renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

„Niekas nuo manęs nepriklauso“, – teigia A. Aleksandravičius. Pasak Elvyros, regis Dievas švysteli paprastą plunksną, o jis ją paverčia auksine. Tai jau niekam nematomas darbas – tiek kartų permąstant vaizdą ir žodį. Tai vis galvojimai apie Dievo tvarinius –žmogų, gamtą ir apie privalomą tarnystę jiems. Todėl kiekviena Algimanto fotografija sustabdo, kaip ir kiekviena jo teksto eilutė nebeduoda ramybės… Tai tikriausiai ir yra Meno misija.

Iš biografijos:

Algimantas Aleksandravičius gimė 1960 m. Klaipėdoje, nuo 1984 m. iki 2007 m. gyveno Panevėžyje, kuriame ir pradėjo domėtis fotografija. Pastaruosius 14 metų gyvena Vilniuje.

Lietuvoje ir užsienyje surengė per du šimtus personalinių parodų. Daugelio parodų, fotoalbumų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungos metraščių sudarytojas. Keliolikos personalinių fotoalbumų autorius.

1996 m. suteiktas Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) fotografo menininko (AFIAP) vardas. 2002 m. A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos Kultūros ministerijos premija Už aktualiausius ir ryškiausius publicistinius kūrinius kultūros temomis.

2003 m. paskirta Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premija. Už reikšmingus Lietuvos menui ir kultūrai darbus.

2003 m. suteiktas Panevėžio Metų menininko garbės vardas.

2003 m. pripažintas geriausiu Europos portretistu (konkurso Fujifilm Euro Press 2003).

2007 m. Lietuvos Respublikos Prezidentas Valdas Adamkus A. Aleksandravičių apdovanojo ordino Už nuopelnus Lietuvai medaliu.

2008 m. apdovanotas Nyderlandų Orange-Nassau Riterio kavalierius ordinu.

2009 m. pelnė Lietuvos fotomenininkų sąjungos 40-mečio aukso medalį, o po metų Aukso žvaigždę (Lietuvos autorinių teisių gynimo agentūra).

2011 m. pripažintas geriausiu Baltijos šalių portretistu. Tarptautinių fotografijų parodų Grand Prix keturiskart laimėtojas. Keturiskart – Lietuvos spaudos fotografija Auksinio kadro konkurso nugalėtojas.

2011 m. A. Aleksandravičiui paskirta Lietuvos nacionalinė kultūros ir meno premija.

2012 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Seimo medalis už nuopelnus garsinant Lietuvos vardą, tais pačiais metais suteiktas Lietuvos fotomenininkų sąjungos Garbės nario vardas.

2013 m. įteikta Balio Buračo fotografijos meno premija.

2014 m. – Lietuvos fotomenininkų sąjungos premija.

2019 m. apdovanotas Kultūros ministerijos Garbės ženklu „Nešk savo šviesą ir tikėk“.

---

Projekto „Literatūros ir kino dienos bibliotekoje XII“ renginys

Projektą remia:

       

* Informuojame, kad renginių metu visuomenės informavimo tikslu gali būti fotografuojama ir filmuojama, todėl Jūs galite būti matomi nuotraukose ir vaizdo įrašuose. Renginių nuotraukos ir vaizdo įrašai gali būti skelbiami renginio organizatorių interneto svetainėse ir socialinių tinklų paskyrose bei platinami įvairiose žiniasklaidos priemonėse.

** Renginys nemokamas, įėjimas tik turintiems GALIMYBIŲ PASĄ.