Renginys

Svajonės ir ilgesys Šiaurės šalyse

2021 11 18


Šiaurės šalių literatūros savaitė yra Šiaurės šalių asociacijų „Norden“ sąjungos vykdomas projektas, skirtas skaitymo skatinimui, garsinio skaitymo ir pasakojamosios tradicijos puoselėjimui bei pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra.

Šių metų literatūros savaitė vyko lapkričio 15-21 d. dienomis, jos plakato autorė – Nikita Englund iš Švedijos.

Svajonė ir ilgesys – tokia romantiška šių metų Šiaurės šalių literatūros savaitės tema. Šis laikmetis paženklintas didesnių atstumų, užvertų sienų, tačiau tai netrukdo mums svajoti ir ilgėtis. Svajonės ir ilgesys mus jungia ir vienija, bet mes svajojame ir ilgimės skirtingų dalykų. Literatūra visais laikais leisdavo mums nuklysti į svajones, o per pandemiją tai tapo gal net ypatingai svarbu. Todėl Šiaurės šalių literatūros savaitė šiemet kvietė susiburti bendriems skaitymams, pokalbiams apie svajones ir apie Šiaurės šalių literatūrą.

Skaitymams šiemet buvo pasirinktos dvi Šiaurės šalių autorių knygos, kurios atspindėjo metų temą ir kiekviena skirta konkrečiai klausytojų grupei: jaunesnio amžiaus vaikams – ištrauka iš Karin Erlandsson knygos „Perlų gaudytoja“, suaugusiems – ištrauka iš Sally Salminen knygos „Katryna“.

Visagino viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriuje veikė leidinių paroda „Šiaurės šalių literatūros lobynai“. Kviečiame susipažinti su populiariausiomis Lietuvoje išleistomis Šiaurės šalių rašytojų knygomis vaikams ir jaunimui.

Visagino viešosios bibliotekos filialo Meno galerijoje vyko edukacinis užsiėmimas „Pagauk svajonę“, kuriame buvo kuriamos svajonių gaudyklės.

Plačiau apie projektą ČIA.